Magazín

Hankook představil své plány na velkokapacitní rozšíření svého výrobního závodu v Evropě

Han-Jun Kim, President of Hankook Tire Europe a Péter Szijjártó, Minister of Foreign Affairs and Trade of Hungary.

Výrobce prémiových pneumatik představil své plány na velkokapacitní rozšíření výroby pneumatik pro nákladní vozidla, kterému předchází odpovídající výstavba výrobního závodu v Rácalmási, v Maďarsku. Zahájení stavebních prací se očekává v prvním pololetí letošního roku 2018. Zahájení výroby se očekává přibližně za dva roky. Evropský výrobní závod, který byl původně otevřen v roce 2007, čeká již čtvrté stavební a produkční rozšíření v jeho historii, a tentokrát za přibližně 290 miliónů eur. Kapacita tohoto výrobního závodu hraje klíčovou roli v dlouhodobé strategii společnosti Hankook Tire pro uspokojení poptávek na trzích Evropy jak v sektoru originální výbavy, tak i v sektoru náhradní spotřeby pro nákladní vozidla a autobusy.

Maďarský výrobní závod hraje klíčovou roli v tržní strategii společnosti Hankook v Evropě, protože se jedná o její jediný výrobní závod na tomto kontinentu. Na základě této skutečnosti se s jeho pomocí odvíjí uspokojování poptávky po pneumatikách na tuzemských trzích. Ve čtvrté fázi stavebního a produkčního rozšíření se očekávají investice ve výši přibližně 290 miliónů eur. Po dokončení záměru vznikne 150 nových pracovních pozic. Očekávaná roční výrobní kapacita je 550 tisíc pneumatik pro autobusy a středně-těžká a těžká nákladní vozidla. Díky rozsáhlým investicím se výrobní závod v Rácalmási stal největším zaměstnavatelem a největším ekonomickým hráčem v Maďarsku. Výrobce si také v této zemi udržuje dobrou pověst prvotřídního statusu v roli korporátního občana.

Od položení svého základního kamene v roce 2006 se výrobní závod za poslední roky průběžně rozšiřoval a strojově obnovoval. Díky aktuálnímu vývoji výrobní kapacita dosáhla více než 55 tisíc pneumatik za den, což odpovídá aktuální roční výrobní kapacitě 19 miliónů pneumatik, skládající se z téměř 900 různých rozměrů a variací pro nejrůznější modely osobních vozidel, vozidel SUV a dodávek. Od uvedení výrobního závodu do provozu došlo k celkovému navýšení výrobní kapacity o 3,5násobek. Špičková kvalita pneumatik se osvědčila v dodávkách do originální výbavy nových vozidel populárních značek, jako jsou např. Audi, BMW, Citroën, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz, MINI, Opel, Peugeot, Porsche, SEAT, Škoda a VW.

Za posledních 10 let výrobce posílil svoji pozici na evropských trzích také v segmentu pneumatik pro autobusy a střední a těžká nákladní vozidla. Mercedes-Benz se rozhodnul pro Hankook jako dodavatele pneumatik pro svá nová vozidla v roce 2014, následován společností MAN v roce 2015 a Scanií v roce 2016. Dodávky pneumatik do originální výbavy zajišťuje Hankook od roku 2013 také pro Schmitz Cargobull, největšího výrobce nákladních návěsů v Evropě. Aktuálně Hankook Tire dodává na evropské trhy pneumatiky pro nákladní vozidla z jednoho ze svých výrobních závodů v Koreji. Analytici Hankook sledovali v posledních letech na evropských trzích dlouhodobý stabilní vývoj rostoucí poptávky po pneumatikách pro autobusy a nákladní vozidla, proto dali zelenou rozšíření výrobních kapacit v maďarském výrobním závodu také na tento segment. Zahájení výstavby se očekává letos v červnu 2018, zahájení výroby nové výrobní linky se očekává přibližně za dva roky, v červnu 2020.

„Na základě své role strategického dodavatele pneumatik pro vozidla předních světových značek si Hankook Tire vypracoval po celém světě pověst výrobce prvotřídních technologií a pneumatik špičkové kvality určené pro segment osobních vozidel a vozidel typu SUV. V posledních letech se to týká také segmentu pneumatik pro autobusy a nákladní vozidla,“ vysvětluje Han-Jun Kim, president společnosti Hankook Tire Europe. „Určitě jsme na evropských trzích zaznamenali vysoký nárůst poptávky po našich nákladních pneumatikách. Pevně věříme, že výstavba naší nové výrobní linky na výrobu těchto pneumatik nám umožní efektivně uspokojovat rostoucí poptávku našich zákazníků.“

Hankook Tire Hungary a plánovaný areál (oranžová)