Magazín

Hankook otevírá technické centrum na Nürburgringu

20211207_Nuerburgring_Workshop_01

Za přítomnosti vedení společnosti Hankook dnes proběhlo oficiální otevření dílny v Nürburgringu, i když neoficiální provoz začal již před několika měsíci. Tato dílna se nachází ve městě Meuspath v okrese Ahrweiler v jihozápadním Německu. Rozhodnutí investovat do specializované dílny v terénu v bezprostřední blízkosti pravděpodobně nejnáročnějšího závodního okruhu, umístěného v regionu Eifel, též ovlivnil masivní růst objemu prémiových pneumatik originální výbavy Hankook používaných na vysoce výkonných vozech.

Společnost Hankook je partnerem pro originální výbavu renomovaných výrobců aut jako je Audi, BMW, Mercedes-Benz, Porsche a Volkswagen, a jejich výkonných dceřiných společností. Hankook již delší dobu provádí rozsáhlé testy na legendárním okruhu Nordschleife, kde testuje své UUHP (Ultra-Ultra-High-Performance) pneumatiky speciálně vyvinuté tak, aby se mohly používat jako originální výbava. Zejména v segmentu sportovních vozů nabízí „Zelené peklo“, jak se tomuto okruhu říká, ideální podmínky pro rozsáhlé testovací jízdy, které budou zárukou toho, že pneumatiky splní příslušné náročné požadavky výrobců vozidel a jejich zákazníků. Tyto zkoušky finálních produktů jsou rovněž nedílnou součástí procesu a jsou pro mnoho špičkových vozidel jasně definovány jako rozhodující kritérium přijatelnosti.

Otevření naší dílny v bezprostřední blízkosti okruhu Nordschleife na Nürburgringu nám umožňuje mnohem efektivněji provádět výkonnostní a zátěžové testy, které jsou v oblasti vysoce výkonných silničních vozidel stále důležitější. Díky tomu můžeme našim zákazníkům nabízet ty nejlepší možné produkty s nejvyšší úrovní výkonu,“ říká Andreas Pürschel, vedoucí evropského testovacího týmu Hankook ve výzkumném a vývojovém centru v Hannoveru.

Přečtěte si také:   Pirelli rozšiřuje nabídku Elect o dvě nové pneumatiky P Zero pro Porsche Taycan

Evropské technické centrum ETC, které bylo založeno v Hannoveru v roce 1997, umožnilo výrobci pneumatik rozšiřovat výzkumné projekty v Evropě. Kromě vývoje pneumatik na míru pro originální výbavu vozidel v Evropě je nedílnou součástí práce ETC také testování výrobků za nejpřísnějších podmínek. V roce 2017 společnost ve finském Ivalo otevřela vlastní testovací středisko zimních pneumatik „Technotrac“. Díky nově otevřené dílně na Nürburgringu a špičkovému a modernímu výrobnímu a vnitřnímu testovacímu zařízení v evropském výrobním závodě v Maďarsku, se společnost Hankook může hrdě hlásit k integrovanému vývoji a výrobě pneumatik v Evropě.