Magazín

Hankook je exkluzivním partnerem pneumatik nové závodní série DTM Trophy

Klettwitz: DTM Lausitzring Test 2019, Klettwitz on April, 16, 2019, (Photo by Hoch Zwei)

DTM Trophy bude mít premiéru od 24. do 26. dubna příštího roku, kdy bude sdílet účet s DTM v belgickém Zolderu. Poslední kolo se bude konat v Hockenheimu od 2. do 4. října. Nová řada závodů je otevřena profesionálům, amatérům i juniorům. Povoleny jsou jakékoli vozy produkce GT s pohonem na zadní kola ve skupinách FIA E2-SH a E2-SC, které mají k dispozici všichni výrobci zapojení do motoristického sportu. Hankook bude všem týmům dodávat úspěšnou pneumatiku Ventus Race a také jim se svými techniky a mechaniky, kteří se všech závodních víkendů budou také účastnit, poskytne potřebné odborné znalosti.

Manfred Sandbichler, ředitel Hankook Motorsport Europe: „Pro nás jako dlouhodobého partnera DTM bylo pokračování naší úspěšné spolupráce logickým krokem. Jako partner závodů GT po celém světě máme odborné znalosti, které jsou pro soutěž tohoto formátu potřebné. Máme také bohaté zkušenosti v juniorských závodech. Týmům a řidičům DTM Trophy můžeme nabídnout tu nejlepší možnou podporu. Těšíme se na nové vzrušující výzvy o víkendech DTM, kdy mohou fanoušci očekávat ještě velkolepější podívanou.“

Stejně jako v DTM bude plán DTM Trophy zahrnovat dvě páteční tréninkové lekce zdarma. V sobotu i v neděli se bude konat 20 minutová kvalifikace a 30minutový závod. Tři nejlepší v celkovém pořadí na konci sezóny budou odměněni atraktivními výhrami. Vítěz obdrží 75 000 EUR, druhý v pořadí si odveze 50 000 EUR a řidič na třetím místě obdrží šek na 25 000 EUR. DTM Trophy nabízí řidičům ve věku do 22 let příležitost předvést svůj talent na mezinárodní scéně před věhlasnými výrobci a týmy a nejrychlejší junior dokonce obdrží po sezóně zkušební jízdu v autě DTM.

Achim Kostron, generální ředitel ITR: „Výherní ceny, které se nabízejí pro tři nejlepší a šance na testovací jízdu DTM pro nejlepšího juniora jsou jedinečnými pobídkami pro účast na DTM Trophy. Jsme také velmi potěšeni, že jsme pro naši novou řadu podpory získali služby našeho dlouhodobého partnera Hankook. Tak budou všichni závodníci nejlépe a bezpečně vybaveni a získají také skvělé služby Hankook, na které jsme si na závodišti zvykli.“

20191202_Hankook_is_exclusive_tyre_partner_of_the_new_DTM_Trophy_racing_series
Manfred Sandbichler, ředitel pro motoristický sport v Hankook Tire Europe a Gerhard Berger, předseda ITR, zastřešující organizace DTM, uzavřeli novou spolupráci v Essen Motor Show.