Magazín

Hankook dodává originální pneumatiky pro Mercedes-Benz třídy S

20220411_MB-S-Klasse_01

Společnost Hankook je obzvláště hrdá na označení „MO“ na boku pneumatiky. Tato dvě písmena znamenají „Mercedes Original“ a pouze pneumatiky, které splňují přísná kritéria kvality, jsou schváleny jako originální výbava pro vozidla Mercedes-Benz. Pneumatiky totiž musí být dokonale přizpůsobeny příslušnému modelu vozidla. Pneumatika musí splňovat až 50 kritérií, aby vyhovovala přísným požadavkům skupiny Mercedes-Benz na kvalitu z hlediska bezpečnosti, přesnosti a komfortu.

Sanghoon Lee, prezident společnosti Hankook Tire Europe: „Jsme velmi hrdí, že jsme se stali dodavateli originálního vybavení pro Mercedes-Benz třídy S, který je ve světě automobilového průmyslu považován za absolutní špičku v segmentu luxusních vozidel. Považujeme to za potvrzení faktu, že naše výrobky splňují nejvyšší požadavky napříč všemi trhy.“

https://auto-mania.cz/test-mercedes-benz-s-400-d-4matic-l-2021/

Pro špičkový model vozu více rozměrů a typů pneumatik Hankook

Poté, co společnost Hankook byla se základní pneumatikou již dříve zastoupena u předchozího modelu vozu, tento výrobce prémiových vozů nyní po schválení pneumatik pro Mercedes-Benz třídy S zařadil společnost Hankook jako výrobce originálního vybavení u velkého množství různých rozměrů a typů pneumatik. Pro aktuální luxusní limuzínu představenou v září 2020 dodává společnost Hankook tři různé typy pneumatik, a to pro letní, zimní a celoroční provoz v různých rozměrech.

Přečtěte si také:   Pirelli bude mít pro závody F1 na závodech v Imole, Monaku a Montrealu stejné „měkké“ trio pneumatik

Na evropském trhu se letní pneumatiky Hankook Ventus S1 evo 3 dodávají pro Mercedes-Benz třídy S v rozměrech 255/50 R18 až 285/40 R19. Jako zimní pneumatiky pro svůj špičkový model schválila skupina Mercedes-Benz pneumatiky Hankook Winter i*cept evo 2 v rozměrech 255/50 R18 a 255/45 R19. Inženýrům společnosti Hankook se podařilo výrazně zlepšit jízdní vlastnosti obou typů pneumatik pomocí aramidového hybridního výztužného pásu.