Magazín

Hankook dodává letní pneumatiky Ventus S1 evo² SUV a zimní pneumatiky winter i*cept evo² SUV pro BMW X3

bmw-x3-m40i-xdrive

Hankook získává další objednávku na dodávky letních a zimních pneumatik do výroby aktuálních modelů BMW X3. Oblíbený segment vozidel typu SUV překročí letos poprvé na trzích Evropy 25 procent celkové produkce vozidel. Výrobce Hankook vyrábí své vysoce výkonné pneumatiky také v provedení pro zmiňovanou kategorii vozů SUV. Výrobce vozidel BMW Group reagoval zavčas na nový trend zmíněné všestranné třídy vozidel a se svým předchozím modelem BMW X3 slavil velké úspěchy. Pro svoji třetí generaci vozů BMW X3 si výrobce vybral, mimo jiné, také pneumatiky značky Hankook. Dynamicky sportovní vzhled vozidla BMW X3 mohou doplňovat pneumatiky Ventus S1 evo² SUV v rozměru 225/60 R18 104 W XL jakož i zimní pneumatiky winter i*cept evo² SUV v rozměru 225/60 R18 104 H XL.

Nároky, především ohledně letních pneumatik, byly ze strany BMW Group skutečně vysoké. Hankook musel jejich vývoj zaměřit na vysoké jízdní výkony, avšak bez omezení komfortu. Cílem bylo splnit nejen požadavky ohledně sportovního chování vozu BMW X3, ale také ohledně jeho komfortních a navzdory tomu agilních vlastností.

Ventus S1 evo² SUV využívá speciálně upravenou výplň patky, a také díky tomu splňuje všechny definované požadavky, což dokládá hvězdička na boku pneumatiky značící originální výbavu pro BMW X3. Upravená patka byla vyvinuta speciálně pro sportovnější vozy a poskytuje požadovanou tuhost pro vysoce precizní řízení, které odpovídá vysoké dynamice jízdy vozidla, a přesto nabízí dostatečný komfort pro těžší vozidla kategorie SUV. Ventus S1 evo² SUV se schválenou maximální rychlostí do 270 km/h zvládá výborně také vysoké teploty, kterým bývá během jízdy vystavována. To umožňují zesílené konstrukční vrstvy z hybridní tkaniny odolné proti vysokým teplotám. Vysoká tuhost spodní části bočnic umožňuje mimo jiné obzvlášť dobrou ovladatelnost. Dále došlo k značné redukci valivého odporu díky vícevrstvému běhounu. Speciální směs, z které je běhoun vyroben, zvyšuje současně vynikající přilnavost na mokré vozovce a tím také optimálně doplňuje bezpečnostní funkce vozu BMW X3.

Přečtěte si také:   Bridgestone stupňuje své úsilí o bezpečnou jízdu s novou pneumatikou Turanza 6

Obzvlášť nízká hlučnost pneumatik výborně doplňuje sériovou montáž čelního skla s akustickou izolací. Inovativní stupňovité provedení krajních bloků, převzaté od DTM pneumatik, umožňuje i při vyšším stupni opotřebení pneumatiky potřebnou styčnou plochu a zaručuje vysoké brzdné a záběrové výkony na mokré a suché vozovce po celou dobu životnosti.

„BMX X3 je po BMW řady 7 dalším vozem, jehož originální výbava zahrnuje jak letní, tak i zimní pneumatiky naší výroby, což představuje mimořádné vyznamenání pro naše vývojáře a dokládá vysokou kvalitu našich produktů,“ řekl Tony Lee, vicepresident pro marketing a prodej společnosti Hankook Tire Europe. „Aktuálně se prokazuje, že se investice do testovacího centra zimních pneumatik „Technotrac“ ve finském Ivalo vyplatila především pro naše aktivity na evropských trzích, které jsou pro nás skutečně důležité. Právě zde máme ideální a velmi dobré podmínky pro vývoj zimních pneumatik, dodávaných do originální výbavy.“

Dynamiku jízdy vozu BMW X3 v zimních povětrnostních podmínkách podporují pneumatiky winter i*cept evo² SUV stejně optimálně, jako zmíněné letní pneumatiky, a jsou také označeny hvězdičkou. Vývoj těchto zimních pneumatik pro originální výbavu byl zaměřen nejen na nízký valivý odpor, ale především na dosažení velmi dobrých výkonů. 3D lamely, které se nachází po celém běhounu, zajišťují díky minimalizaci posuvu bloků a míry oděru další stabilitu jízdy a kromě toho maximálně účinné hrany bloků zlepšují ovladatelnost. Ve výrobě se používá vysoce disperzibilní nano-siliková směs, které zamezuje tvrdnutí pneumatik také při velmi nízkých teplotách. Vyšší stupeň elasticity běhounu tak zlepšuje přilnavost na ledu, sněhu a mokré vozovce, což dokládají krátké brzdné dráhy. Emise hluku jsou velmi nízké, které v případě běžných zimních pneumatik bývají typicky vyšší. Nízká hladina hluku se projevuje nejen vyšším komfortem jízdy, nýbrž má také pozitivní přínos pro životní prostředí.

Přečtěte si také:   Společnost Bridgestone EMIA obdržela druhým rokem v řadě prestižní hodnocení EcoVadis Platinum

Hankook-Winter_icept_evo2_SUV_BMW-X3