Magazín

Hankook bude dodávat pneumatiky pro Audi Q4 e-tron a Audi Q4 Sportback e-tron

20220713_Hankook_to_equip_the_Audi_Q4_etron_and_Q4_Sportback_etron_01

Elektromobily jsou jedním z nejdůležitějších stavebních kamenů budoucí osobní motorizované dopravy. Budoucnost, která pro výrobce prémiových pneumatik Hankook začala již dávno. Například nejnovější modely Audi, Q4 e-tron a Q4 Sportback e-tron jsou nyní již také součástí rostoucího portfolia elektromobilů, pro které Hankook dodává zakázkové pneumatiky jako originální vybavení. Kromě atraktivního designu se tato dvě sportovní a přitom kompaktní nová SUV od Audi mohou pochlubit celou řadou technických vylepšení. Čistě elektrický pohon přitom vyžaduje pneumatiku, která dokáže tuto technologii s jistotou přenést i na silnici: pneumatika Hankook Ventus S1 evo 3 ev je speciálně vyvinuta pro elektromobily.

„Jako vývojový partner Audi jsme v posledních letech společně realizovali řadu úspěšných projektů,“ říká Sanghoon Lee, prezident společnosti Hankook Tire Europe. „To, že jsme schopni pomoci s přechodem portfolia na elektrická vozidla poskytnutím vhodných pneumatik, pro nás tedy znamená hodně. Tím také významně přispíváme ke stále udržitelnější mobilitě.“

Přečtěte si také:   Mnichovský autosalon potvrdil dominanci Pirelli pneumatik pro elektromobily

Nízký valivý odpor, nízká hmotnost, vysoká nosnost

Vlastnosti, které jsou zvláště důležité pro pneumatiky elektrických vozidel. Podporují výkon baterie, a tím i dojezd vozidla a zároveň bezpečně unesou vyšší hmotnost vozu vyplývající z jeho koncepce. Pro speciální požadavky elektromobility vybavili inženýři Hankook Ventus S1 evo 3 ev dvouvrstvou kostrou vyrobenou ze speciálně vyvinutého vysoce výkonného vlákna. Nabízí mimořádně vysokou stabilitu při nízké vlastní hmotnosti pneumatiky vzhledem k jejímu rozměru. Důležitá je také směs běhounu použitá u modelu Ventus S1 evo 3 ev, která byla přizpůsobena potřebám elektromobility. Vlastnosti běhounu zajišťují při velmi vysokých točivých momentech vynikající přilnavost za mokra i za sucha a zároveň optimalizují valivý odpor.

20220713_Hankook_to_equip_the_Audi_Q4_etron_and_Q4_Sportback_etron_03

U rozměrů 20 a 21 palců pro Audi Q4 e-tron a Audi Q4 Sportback e-tron je v oblasti patky použito dodatečné vyztužení na bázi oceli kvůli snížené výšce boku, čímž se ještě zvyšuje tuhost bočních stěn. Kromě toho, že pneumatika přesně sedí na ráfku, vede to také k mimořádně sportovní a okamžité odezvě řízení.

Přečtěte si také:   Goodyear spolupracuje na konceptu Opel Experimental. Dodává na něj pneumatiky

Těsnicí materiál Hankook SEALGUARD použitý uvnitř pneumatik (standardně u rozměrů 20 a 21 palců pro Audi Q4 e-tron a Audi Q4 Sportback e-tron) automaticky utěsní jakékoli proražení běhounu pneumatiky o průměru až 5 mm. SEALGUARD nabízí výhodu pokračovat dále v jízdě a nenabrat zpoždění, například v případě propíchnutí pneumatiky hřebíkem. U vozidel vybavených technologií SEALGUARD již není nutné vozit rezervní kolo. To poskytuje další prostor ve vozidle, šetří hmotnost a eliminuje nutnost potenciálně nebezpečné výměny kola u silnice. Pneumatiky vybavené technologií SEALGUARD společnosti Hankook nabízejí kromě svých bezpečnostních výhod i nadále obvyklý komfort, protože jejich základní konstrukce se neliší od pneumatik bez technologie SEALGUARD.

Přehled pneumatik Hankook pro vozy Audi Q4 e-tron a Audi Q4 Sportback e-tron

Rozměr Model Běhoun

235/55R19 T (PN)

  • Audi Q4 e-tron
  • Audi Q4 Sportback e-tron
  • Hankook Ventus S1 evo 3 ev

235/50R20 T (PN)

255/50R19 T (ZN)

255/45R20 T (ZN)

235/45R21 T (PN) v balíčku Performance

255/40R21 T (ZN) v balíčku Performance

Všechny modely v rozměrech 20 a 21 palců jsou standardně dodávány s technologií ochrany proti propíchnutí Hankook SEALGUARD.