20220713_Hankook_to_equip_the_Audi_Q4_etron_and_Q4_Sportback_etron_01

Hankook bude dodávat pneumatiky pro Audi Q4 e-tron a Audi Q4 Sportback e-tron

Elektromobily jsou jedním z nejdůležitějších stavebních kamenů budoucí osobní motorizované dopravy. Budoucnost, která pro výrobce prémiových pneumatik Hankook začala již dávno. Například nejnovější modely Audi, Q4 e-tron a Q4 Sportback e-tron jsou nyní již také součástí rostoucího portfolia elektromobilů, pro které Hankook dodává zakázkové pneumatiky jako originální vybavení. Kromě atraktivního designu se tato dvě sportovní a přitom kompaktní nová SUV od Audi mohou pochlubit celou řadou technických vylepšení. Čistě elektrický pohon přitom vyžaduje pneumatiku, která dokáže tuto technologii s jistotou přenést i na silnici: pneumatika Hankook Ventus S1 evo 3 ev je speciálně vyvinuta pro elektromobily.

„Jako vývojový partner Audi jsme v posledních letech společně realizovali řadu úspěšných projektů,“ říká Sanghoon Lee, prezident společnosti Hankook Tire Europe. „To, že jsme schopni pomoci s přechodem portfolia na elektrická vozidla poskytnutím vhodných pneumatik, pro nás tedy znamená hodně. Tím také významně přispíváme ke stále udržitelnější mobilitě.“

Přečtěte si také:   Nové Porsche 911 Dakar bude vyjíždět na pneumatikách Pirelli Scorpion All Terrain Plus

Nízký valivý odpor, nízká hmotnost, vysoká nosnost

Vlastnosti, které jsou zvláště důležité pro pneumatiky elektrických vozidel. Podporují výkon baterie, a tím i dojezd vozidla a zároveň bezpečně unesou vyšší hmotnost vozu vyplývající z jeho koncepce. Pro speciální požadavky elektromobility vybavili inženýři Hankook Ventus S1 evo 3 ev dvouvrstvou kostrou vyrobenou ze speciálně vyvinutého vysoce výkonného vlákna. Nabízí mimořádně vysokou stabilitu při nízké vlastní hmotnosti pneumatiky vzhledem k jejímu rozměru. Důležitá je také směs běhounu použitá u modelu Ventus S1 evo 3 ev, která byla přizpůsobena potřebám elektromobility. Vlastnosti běhounu zajišťují při velmi vysokých točivých momentech vynikající přilnavost za mokra i za sucha a zároveň optimalizují valivý odpor.

20220713_Hankook_to_equip_the_Audi_Q4_etron_and_Q4_Sportback_etron_03

U rozměrů 20 a 21 palců pro Audi Q4 e-tron a Audi Q4 Sportback e-tron je v oblasti patky použito dodatečné vyztužení na bázi oceli kvůli snížené výšce boku, čímž se ještě zvyšuje tuhost bočních stěn. Kromě toho, že pneumatika přesně sedí na ráfku, vede to také k mimořádně sportovní a okamžité odezvě řízení.

Přečtěte si také:   Hankook je posedmé uvedena na indexu udržitelného chování Dow Jones Sustainability World

Těsnicí materiál Hankook SEALGUARD použitý uvnitř pneumatik (standardně u rozměrů 20 a 21 palců pro Audi Q4 e-tron a Audi Q4 Sportback e-tron) automaticky utěsní jakékoli proražení běhounu pneumatiky o průměru až 5 mm. SEALGUARD nabízí výhodu pokračovat dále v jízdě a nenabrat zpoždění, například v případě propíchnutí pneumatiky hřebíkem. U vozidel vybavených technologií SEALGUARD již není nutné vozit rezervní kolo. To poskytuje další prostor ve vozidle, šetří hmotnost a eliminuje nutnost potenciálně nebezpečné výměny kola u silnice. Pneumatiky vybavené technologií SEALGUARD společnosti Hankook nabízejí kromě svých bezpečnostních výhod i nadále obvyklý komfort, protože jejich základní konstrukce se neliší od pneumatik bez technologie SEALGUARD.

Přehled pneumatik Hankook pro vozy Audi Q4 e-tron a Audi Q4 Sportback e-tron

Rozměr Model Běhoun

235/55R19 T (PN)

  • Audi Q4 e-tron
  • Audi Q4 Sportback e-tron
  • Hankook Ventus S1 evo 3 ev

235/50R20 T (PN)

255/50R19 T (ZN)

255/45R20 T (ZN)

235/45R21 T (PN) v balíčku Performance

255/40R21 T (ZN) v balíčku Performance

Všechny modely v rozměrech 20 a 21 palců jsou standardně dodávány s technologií ochrany proti propíchnutí Hankook SEALGUARD.