Magazín

Hankook a girl power: Ženský šampionát W Series bude součástí závodních víkendů Formule 1 na pneumatikách Hankook

20210505_Hankook_and_girl_power_W_Series_starts_on_Hankook_tyres_at_Formula_1_race_weekends_02

Závody W Series byly poprvé spuštěny v roce 2018, aby mladým řidičkám umožnily získat praktické zkušenosti v motorsportu a pomohly jim v rozvoji jejich řidičských dovedností. Hankook je exkluzivním dodavatelem pneumatik od roku 2019, který byl inauguračním rokem těchto závodů. V průběhu šesti kol, včetně závodů v Hockenheimu, Zolder a Brands Hatch, nabídla Ventus Race prémiového výrobce pneumatik všem řidičkám optimální podporu svým stabilně působivým výkonem. Vysoká úroveň konzistence, kterou závodní pneumatika nabízí, měla svůj podíl i na některých velmi napínavých závodech. „Důvěra ve výkon pneumatik je na takovýchto závodech, kde soutěžíte na hranici svých možností, životně důležitá. Již během první sezóny W Series to byla kvalita a konzistence pneumatik Hankook, která se osvědčila za všech podmínek a pomohla všem řidičkám soustředit se na závody, které byly opravdu velmi napínavé. Letošní rok bude ještě větší výzvou, protože navštívíme 8 okruhů spolu s Formulí 1. Jsem si ale jistá, že se tým Hankook znovu osvědčí a bude to možnost pro mě i mé soupeřky zazářit na největší scéně motorsportu,“ řekla Britka Jamie Chadwick, první vítězka těchto ryze ženských závodů.

Poté, co byla zrušena sezóna 2020 kvůli pandemii COVID-19, jsou W Series opět zde a bude se znovu startovat na závodních pneumatikách Hankook — tentokrát v rámci závodů Formule 1. Závody jsou naplánovány na 8 kol, která se budou konat paralelně se špičkou motoristických závodů. První se bude konat 26. června v Le Castellet ve Francii. Na finále sezóny v Mexiku bude 30. října soutěžit 18 řidiček ve stejných vozech Formule 3 o výkonu 270 koní. Mezitím závody navštíví okruhy ve Spielbergu (Rakousko), Silverstone (Velká Británie), Budapešti (Maďarsko), Spa-Francorchamps (Belgie), Zandvoortu (Nizozemí) a Austinu (USA).

Přečtěte si také:   ADAC otestoval 50 letních pneumatik 205/55 R16. Nejlépe dopadla pneu Goodyear EfficientGrip Performance 2 (2023)

Dave Ryan, ředitel závodů W Series, prohlásil: „Hankook má v motorsportu rozsáhlé zkušenosti a je vynikajícím partnerem již od samého začátku této cesty. Jsme si jisti, že znovu zaručí excelentní výkon, co se týče jejich pneumatik i podpory na závodní dráze, protože tuto sezónu budeme závodit na osmi nejpopulárnějších okruzích jako partneři Formule 1.“

20210505_Hankook_and_girl_power_W_Series_starts_on_Hankook_tyres_at_Formula_1_race_weekends_01

Manfred Sandbichler, ředitel Hankook Motorsport Europe: „Společnost Hankook byla na W Series jako exkluzivní partner pro pneumatiky přítomna od samého začátku, protože chceme mladým řidičkám pomoci postavit se na vlastní nohy a etablovat se ve světě motorsportu, kterému jinak stále dominují muži. Jsme velmi potěšeni, že můžeme podpořit šampionát W Series i v roce 2021, kdy je pořádán společně se závody Formule 1. Nasazením Ventus Race chce Hankook řidičkám pomoci ukázat, čeho mohou na mezinárodní scéně dosáhnout.“