Magazín

Hankook a ARLANXEO jsou nyní partneři ve vývoji technologií na výrobu pneumatik

hankook-EU_headquarter

Globální výrobce pneumatik Hankook Tire podepsal druhé memorandum o porozumění se společností ARLANXEO, celosvětově největším výrobcem syntetické pryže, týkající se společného vývoje technologií výroby pryže, určené pro výrobu vysoce výkonných pneumatik. Obě společnosti zahájí na základě uzavřené smlouvy společnou práci na vývoji technologických postupů pro výrobu vysoce výkonné syntetické pryže, která se má následně uplatnit již v počátečních fázích vývoje vysoce výkonných pneumatik.

Hankook Tire navázal partnerskou spolupráci se společností ARLANXEO, společným podnikem LANXESS a Saudi Aramco, dříve působící pod obchodním názvem LANXESS, již v roce 2008 ohledně dodávek surovin, např. řešení styren-butadienové pryže (S-SBR) a výkonné neodym-butadienové pryže (Nd-PBR). V roce 2018 obě společnosti podepsali první memorandum porozumění za účelem rozšíření spolupráce ohledně vývoje klíčových řešení syntetické pryže pro výrobu vysoce výkonných pneumatik.

Způsob této technické partnerské spolupráce dokládá úsilí, vynakládaného společností Hankook Tire v oblasti výzkumu a vývoje. Od této a dalších průběžných investicí, např. do provozu moderního výzkumného a vývojového centra Hankook Technodome v Koreji, si výrobce Hankook Tire slibuje rychlejší dosažení technologického náskoku před svými konkurenty.

Hyung Nam Kim, CTO společnosti Hankook Tire, prohlásil, „Průběžné investice do výzkumu a vývoje slouží k dalšímu upevnění pozice společnosti Hankook Tire jako globální a hlavní dodavatel do automobilového průmyslu. Partnerská spolupráce se společností ARLANXEO probíhá mimořádně výborně a oba nás posune po technologické stránce dál.“

Jorge Nogueira, CEO společnosti ARLANXEO řekl: „Tato nová dohoda představuje další stupeň upevnění vztahů v rámci naší partnerské spolupráce se společností Hankook Tire. Stejně jako před tím podpoříme Hankook Tire jako spolehlivého partnera v rozvoji jeho pozice na trhu v roli globálního výrobce pneumatik a inovativních, vysoce kvalitních produktů.“

Hyung Nam Kim, CTO společnosti Hankook Tire (vlevo) a Jorge Nogueira, CEO společnosti ARLANXEO (vpravo)
Hyung Nam Kim, CTO společnosti Hankook Tire (vlevo) a Jorge Nogueira, CEO společnosti ARLANXEO (vpravo)