Magazín

Han-Jun Kim byl jmenován novým prezidentem společnosti Hankook Europe

K začátku nového roku pan Han-Jun Kim převezme pozici provozního ředitele společnosti Hankook v Evropě a v zemích SNS. Pan Kim přebírá pozici od pana Ho-Youla Paeho, který se významně zasloužil o upevňování pozice značky Hankook v Evropě. Pan Pae působil na této pozici od roku 2014 a převezme novou pozici v hlavním sídle společnosti pro globální záležitosti.

Výrobce prémiových pneumatik Hankook jmenoval pana Han-Jun Kima (52) na pozici provozního ředitele (COO) pro Evropu a země SNS a ředitele společnosti Hankook Europe k 1. lednu 2018. Ve společnosti pan Kim působí od roku 2011, na své poslední pozici zastával funkci senior viceprezidenta koncernového managementu ve společnosti Hankook Tire, v globálním hlavním sídle, v jihokorejském Soulu. Své zkušenosti z oblasti mezinárodního managementu získával postupně u renomovaných společností, působících především v automobilovém průmyslu. Celkem devět let působil na různých manažerských pozicích v německé koncernové skupiny MAN Truck & Bus Group, než přešel do společnosti Hankook.

Han-Jun Kim je následovníkem svého předchůdce Ho-Youla Paeho (60), který se za poslední čtyři roky významně zasloužil o upevnění pozice značky Hankook na evropských trzích, mimo jiné realizací třetí expanzní fáze zprovozněním moderního výrobního závodu na pneumatiky v Maďarsku, jakož i testovacího centra zimních pneumatik v Laponsku na území Finska. Na začátku nového roku pan Pae převezme odpovědnost na nové pozici v oblasti globálních záležitostí v hlavním sídle společnosti Hankook Tire, v Jižní Koreji.

„Za posledních deset let Hankook zaznamenal v tomto regionu významný rozvoj a v oblasti vývoje a výroby pneumatik v Evropě zaujal celostní přístup. V dnešní době přední prémiové automobilové značky v Evropě sází na kvalitu a výkon našich produktů dodávaných jako originální výbava nových vozidel,“ řekl Han-Jun Kim. „Výzvou pro následující roky je nadále pracovat na rozvoji povědomí o naší značce, na pozici naší značky a na našem image v zemích Evropy, abychom tak podpořili globální cíl naší společnosti stát se předním světovým výrobcem prémiových pneumatik, jakož i střednědobě zaujmout pozici mezi vedoucími globálními výrobci pneumatik. Z tohoto důvodu musíme motoristy nepřetržitě informovat o našich inovativních a vysoce výkonných produktech napříč celým regionem,“ pokračoval pan Kim.

Han-Jun Kim (52) – životopis:

  • Vzdělání: Magisterský titul v podnikové ekonomii, germanistice a literatuře, Yonsei University Korea
  • 1991-1999: Hyosung Corporation
  • 2000-2001: Controlling, Bayer Korea
  • 2002-2004: CFO, MAN Truck & Bus East Asia
  • 2005-2006: Zástupce výkonného ředitele, Korea, MAN Truck & Bus East Asia
  • 2007-2010: Výkonný ředitel, Korea, MAN Truck & Bus East Asia
  • 2011-2015: Vice president Corporate Management Department, Hankook Tire Co., Ltd
  • 2016-2017: Senior vice president Corporate Management Department, Hankook Tire Co., Ltd
  • 2018 ~ Prezident a COO, Hankook Tire Europe