Pneumatiky Nákladní pneumatiky

Goodyear uvádí na trh novou řadu nákladních pneumatik OMNITRAC pro smíšený provoz

Goodyear Omnitrac Truck

Goodyear uvádí na trh zcela novou řadu nákladních pneumatik pro smíšený provoz. Nová řada OMNITRAC nabízí optimální odolnost proti poškození a delší životnost než předchozí pneumatiky Goodyear pro smíšený provoz a nadto také ještě záruku na poškození a záruku 100% přijetí koster k protektoraci. Obsahuje novou technologii DuraShield a spojuje vynikající robustnost s vyšší výkonností a lepšími možnostmi protektorování.

Nové pneumatiky Goodyear vyvinul pro vozidla provozovaná dnes často ve smíšeném režimu, v němž se musejí vyrovnat s obtížnými podmínkami na nezpevněných místech, ale převážnou většinu času stráví na silnici. Jedná se o sklápěče, cementové míchačky, betonové pumpy a podvalníky provozované ve stavebnictví, ale také nákladní vozidla v odpadovém, recyklačním, dřevařském a zemědělském průmyslu.

Nová řada OMNITRAC se skládá z deseti rozměrů (šest pneumatik OMNITRAC S na řízenou nápravu a čtyři pneumatiky OMNITRAC D na hnanou nápravu), včetně jednoho pro smíšený provoz zcela nového: rozměr 315/70R22,5 vychází vstříc stále častějšímu používání standardních tahačů v tomto sektoru.

DuraShield je nová technologie značky Goodyear, která zahrnuje exkluzivní svrchní pás zvyšující odolnost vůči poškození pláště, což současně také zlepšuje protektorovatelnost. Nová řada OMNITRAC nabízí vyšší životnost1 a splňuje stále náročnější požadavky na označení zimních pneumatik symbolem sněhové vločky ve skalním masivu (3-Peak-Mountain-Snowflake; 3PMSF).

K dalším přednostem nové řady patří zabudování čipu RFID do každé pneumatiky, což umožňuje její jednoduchou identifikaci pomocí externího zařízení, které je spojeno se systémem správy pneuhospodářství. Záruka Goodyear OMNITRAC dává vozovým parkům mimořádnou jistotu, protože pokrývá náhodné poškození těžkým nárazem, který by registrovanou pneumatiku úplně vyřadil z provozu. Zaručuje také dodatečnou stoprocentní záruku pro přijetí pneumatiky k protektorování.

„Dnešní provozovatelé vozových parků vyžadují do smíšeného provozu pneumatiky, které nabízejí jak všestrannou schopnost jízdy na silnici, tak větší odolnosti vůči obtížným podmínkám na vozovce i mimo ni,” řekl Benjamin Willot, Director Marketing Commercial Tires Europe at Goodyear. „Naše nové pneumatiky OMNITRAC navazují na vývoj předcházející řady a disponují nově i technologií DuraShield, která dále zvyšuje jejich odolnost a prodlužuje jejich životnost. O robustnosti těchto pneumatik jsme přesvědčeni do té míry, že na ně poskytujeme záruku i pro případ náhodného poškození.”

OMNITRAC S

Pneumatiky OMNITRAC S na řízenou nápravu jsou navrženy tak, aby zvládaly specifické podmínky, které se vyskytují v moderním stavebním průmyslu a v podobných oborech, v nichž je nutný jak provoz na silnici, tak i v terénu na staveništích. K jejich hlavním přednostem patří nízké opotřebení na vozovce a vysoká odolnost proti poškození běhounu spolu s vynikající protektorovatelností díky inovativní technologii DuraShield.

OMNITRAC D

Nová pneumatika OMNITRAC D na hnanou nápravu disponuje běhounem se třemi řadami směrových příčných drážek, které optimalizují výkonnost na dálnicích a v zimním provozu. Pneumatiky OMNITRAC D vykazují vysokou odolnost vůči opotřebení, vynikající záběr na všech površích po celou dobu své životnosti, delší životnost a zaručenou protektorovatelnost. Technologie DuraShield výrazně zlepšuje životnost pláště a odolnost vůči poškození běhounu a propůjčuje mu také vysokou odolnost proti odštěpení/odlomení při vysokém točivém momentu i při použití retardéru.

NOVÉ ROZMĚRY PNEUMATIK OMNITRAC

PNEUMATIKA

Rozměr

ZÁTĚŽOVÝ INDEX

RYCHLOSTNÍ INDEX

3pmsf

PALIVOVÁ ÚSPORNOST

Přilnavost na mokru

EMISE HLUKU (dB)

OMNITRAC S

13R22.5

156/150

K

ano

C

B

71 )

OMNITRAC S

295/80R22.5

152/148

K

ano

D

B

71 )

OMNITRAC S

315/80R22.5

156/150

K

ano

D

B

73 ))

OMNITRAC S

315/70R22.5

156/150 High Load

K

ano

ve vývoji

OMNITRAC S

385/65R22.5

160 (158)

K (L)

ano

ve vývoji

OMNITRAC S

325/95R24

162/160

K

ano

C

B

72 ))

OMNITRAC D

13R22.5

156/150

K

ano

D

B

75 ))

OMNITRAC D

295/80R22.5

152/148

K

ano

D

B

75 ))

OMNITRAC D

315/80R22.5

156/150

K

ano

D

B

75 ))

OMNITRAC D

315/70 R 22.5

154/150 (152/148)

K (M)

ano

ve vývoji

Pneumatiky pro návěsy

Návěsové pneumatiky Goodyear OMNITRAC MST II 385/65 R22,5 a 445/65 R22.5 doplňují nové pneumatiky OMNITRAC S a D. Nabízejí vysoký kilometrový výkon a lepší přilnavost při použití na silnici i v terénu. Pneumatiky mají široký běhoun a vyznačují se rovnoměrným opotřebováváním a vysokým kilometrovým výkonem spolu s vynikající odolností proti poškození a vysokou stabilitou.

Dostupnost

Řada OMNITRAC a protektorované verze TreadMax budou na trhu od začátku prosince 2018.

Goodyear Proactive Solutions

Pro dosažení nejlepších výsledků u všech pneumatik, zvláště pak ovšem ve smíšeném provozu, má zásadní význam správná údržba. Goodyear doporučuje správcům vozových parků, aby spojily používání kvalitních pneumatik s odpovídajícími službami a řešeními. Pro použití ve smíšeném provozu jsou obzvláště výhodné služby Goodyear Proactive Solutions.

Goodyear Proactive Solutions představuje komplexní sadu řešení na základě dat. Díky zapojení pokročilé telematiky a patentované technologie prediktivní analýzy dokáže vozovým parkům nákladní dopravy poskytovat přesný monitoring opotřebení pneumatik v reálném čase.

Systém pro monitorování tlaku v pneumatikách Goodyear (TPMS  Tyre Pressure Monitoring System) zejména umožňuje dále optimalizovat výkonnost pneumatik OMNITRAC v zájmu maximální jistoty pro vozové parky – zejména ve vzdálených lokalitách. Díky pokročilé telematice a unikátnímu algoritmu společnosti Goodyear, Goodyear Proactive Solutions může neustále sledovat pneumatiky a okamžitě provozovatele upozornit, pokud tlak v pneumatikách nebo teplota nesplňují přijatelné parametry.