Testy pneumatik Testy letních pneumatik

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 excelují i v testech letních pneumatik (2022)

Foto Goodyear Eagle F1 Asymmetric statická

Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 zvítězily v několika nedávných testech pneumatik, včetně testu německého časopisu Auto Bild, který podrobil zkoušce deset nejprodávanějších letních pneumatik o rozměru 245/40R19 na testovacím voze BMW řady 51 Test časopisu Auto Bild vynesl pneumatikám Eagle F1 Asymmetric 6 prestižní hodnocení „vzorné“.

  • Testovaný rozměr: 245/40R19. Testovací vozidlo: BMW řady 5. Vydání: Auto Bild číslo 13/2022. Testované pneumatiky: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6, Bridgestone Potenza Sport, Hankook Ventus S1 evo3, Continental SportContact 7, Nexen N’Fera Sport, Michelin Pilot Sport 4, Falken Azenis FK510, Star Performer UHP-3, Maxxis Victra Sport 5, Vredestein Ultrac Vorti+.

Již v březnu časopis Auto Motor und Sport označil pneumatiky Eagle F1  Asymmetric 6 za „überragend“ (vynikající). Asymmetric 6, nejnovější člen rodiny pneumatik Eagle F1 značky Goodyear, jsou vysoce výkonné (UHP) pneumatiky určené pro sportovní a silné vozy všech velikostí.

  • Auto Motor und Sport číslo 7/2022. Testovaný rozměr: 245/45R19. Testovací vůz: Audi A6.

Švédský list Aftonbladet vyhlásil Eagle F1 Asymmetric 6 za společného vítěze svého testu 17palcových letních pneumatik, ocenil přitom zejména jejich „přilnavost a jízdní vlastnosti za mokra i na suchém povrchu“.

  • Aftonbladet 13/3/2022. Testovaný rozměr: 225/45R17. Testovací vůz: Audi A3. Dělené vítězství. Citace přeloženy ze švédského originálu.
Přečtěte si také:   Nejnovější generace vysoce výkonné letní pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6

Také britský web specializující se na testy pneumatik − Tyre Reviews – oznámil, že pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 6 se dělily o vítězství v jeho nejnovějším testu pneumatik UHP, rovněž v oblíbeném rozměru 225/45R174. Tyre Reviews vyzdvihly zejména „sportovní dynamickou ovladatelnost“ nových pneumatik Goodyear a jejich všestranně dobré užitné vlastnosti na mokrém i suchém povrchu, stejně jako jejich nízkou hlučnost a nízký valivý odpor.

  • Testovaný rozměr: 225/45R17. Testovací vůz: Volkswagen Golf GTI. Dělené vítězství.

Testovací řidiči motoristického časopisu Auto Bild pochválili pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 6 za „vyvážené užitné vlastnosti na nejvyšší úrovni, dobré rezervy při aquaplaningu, krátkou brzdnou dráhu, přesné jízdní vlastnosti a nízký valivý odpor“.

Pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 6 byly na začátku roku 2022 uvedeny na trh v 28 rozměrech. Další provedení budou přicházet do prodeje postupně během roku. Do roku 2023 budou k dispozici v nejméně 65 rozměrech od 17 do 22 palců.

Pocta vývoji řady Eagle F1

Ve srovnání s předchozí generací jsou pneumatiky Goodyear Eagle F1
Asymmetric 6 doplněny o další nové technologie, které zlepšují jejich výkonnost za sucha, brzdné vlastnosti a ovladatelnost na mokrém povrchu (Ve srovnání s předchozí generací pneumatik Eagle F1 Asymmetric 5. Interní testy, rozměr 225/45R17, testovací vůz: Volkswagen Golf 8, místo testu: Testovací dráha Mireval). Jsou také vhodnější pro elektromobily, aby do písmene naplnily obsah sloganu „Připraveny na vše“.

Přečtěte si také:   Goodyear začne všechny pneumatiky označovat logem EV-Ready

Laurent Colantonio, regionální technologický ředitel společnosti Goodyear v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, k tomu řekl: „To, že si stále odnášejí vítězství z nejnovějších testů, je velkou odměnou pro týmy, které na vývoji pneumatik Eagle F1 Asymmetric 6 pracovaly. V podobě nejnovějšího člena rodiny Eagle F1 Asymmetric jsme se snažili vyvinout pneumatiky, které široké škále vozidel − od hot hatchů až po manažerské sedany – zajistí vynikající užitné vlastnosti na mokrém i suchém povrchu a nízký valivý odpor a zároveň budou vhodné i pro elektromobily. Díky sníženému valivému odporu a podstatně nižším emisím hluku jsme vytvořili fantastické nové pneumatiky, které jsou připraveny na novou etapu mobility.“