Magazín

Goodyear Drive-Over-Reader získal letos třetí cenu za inovaci

Goodyear Drive Over Reader

Nezávislí odborníci hodnotí zařízení Drive-Over-Reader společnosti Goodyear jako jednu z hlavních inovací na trhu. Během roku 2019 získalo již i několik cen.

Inovativní řešení Drive-Over-Reader je integrální součástí komplexní nabídky pro dopravce Goodyear Total Mobility a usnadňuje monitoring a správu pneumatik. Kontrola stavu pneumatik může být z pohledu plánování operátorů vozových parků příliš časově náročná a složitá. Technologie Goodyear Drive-Over-Reader zahrnuje pozemní snímače měřící tlak v pneumatikách, zbývající hloubku dezénu, nápravový tlak a celkovou hmotnost vozidla. Pokaždé, když vozidlo při příjezdu do areálu dopravce přejede přes snímací desku, dostává správce parku během několika sekund ucelený přehled všech parametrů. Oceňovaná technologie byla vyvinuta na pomoc vozovým parkům při snižování jejich uhlíkové stopy a celkových nákladů na vlastnictví vozidel tím, že přispívá ke snížení spotřeby paliva v důsledku nedostatečně nahuštěných pneumatik, počtu odstávek způsobených pneumatikami, menší frekvence výměny pneumatik a nákladů na jejich údržbu a v neposlední řadě také případných pokut za přetížení vozidel nebo opožděné dodávky.

Svou třetí letošní cenu nástroj na monitoring pneumatik dostal 27. listopadu, kdy byl vyhlášen jako vítěz soutěže 2019 IoMobility ‚Mobility Innovation‘ společnosti #Innovability. Každoroční ceny IoMobility se udělují inovativním společnostem a výrobkům, které dávají odpověď na aktuální otázky „inteligentní dopravy“ v Itálii. Drive-Over-Reader společnosti Goodyear získal první cenu v kategorii „Inovace v dopravě“ od odborné poroty složené z vice než 20 odborníků z oboru dopravy.

Jen o několik týdnů dříve získal Goodyear další cenu za inovace na 23. Ročníku akce  Geluid, Trillingen en Luchtkwaliteit Congres. Jedná se o jeden z největších kongresů zaměřených na Hlučnost, vibrace a kvalitu ovzduší v zemích Beneluxu. Řešení Drive-Over-Reader společnosti Goodyear na něm porota ocenila jako nejlepší integrované řešení s největším potenciálem pro zlepšování kvality životního prostředí v obydlených místech. Při závěrečném rozhodování porota brala do úvahy tato kritéria: kvalitu ovzduší, hlučnost, omezování emisí CO2, palivovou hospodárnost a bezpečnost silničního provozu.

Přečtěte si také:   Goodyear přidal nové rozměry pneumatik Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6. Dočkali se zejména majitelé velkých aut

V březnu označil německý časopis pro autobusovou dopravu busplaner Drive-Over-Reader za vítěze kategorie ‘Správa pneuhospodářství’ své Mezinárodní ceny za udržitelný rozvoj pro rok 2019 (‘2019 International Sustainability Awards’). Toto ocenění se uděluje inovativním výrobkům a službám, které představují přínos pro životní prostředí a pomáhají zachovávat zdroje v oboru autobusové dopravy.

„Jsme poctěni, že jsme získali tyto tři ceny. Celý obor a odborníci na inovace nám v jejich podobě dali důkaz přínosu zařízení Drive-Over-Reader a inovativních schopností našeho týmu. Za stejně významné považujeme i to, že proaktivní správa pneuhospodářství významně přispívá k zachovávání životního prostředí, protože omezuje emise, a dává našim zákazníkům náskok před konkurencí,“ řekl André Weisz, výkonný ředitel Goodyear Proactive Solutions v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika.

Goodyear se jako expert na pneumatiky a dopravní řešení rozhodl uvést na trh svůj vlastní drive-over-reader. Jako součást balíčku Goodyear Total Mobility tato inovace propojuje pneuhospodářství s ucelenou nabídkou zahrnující prémiové pneumatiky, proaktivní řešení správu oběhu pneumatik a celoevropskou servisní síť.