Testy pneumatik Testy zimních pneumatik

Dunlop obsadil první místo v každoročním testu zimních pneumatik autoklubu ADAC

Dunlop Winter Response 2

Automotokluby ADAC, TCS a ÖAMTC zveřejnily své každoroční testy zimních pneumatik, první místo v nich obsadily pneumatiky Dunlop. V testu zimních pneumatik o rozměru 175/65 R14 překonaly Dunlop Winter Response 2 deset konkurenčních výrobků1 a byly korunovány jako přední zimní pneumatiky.

Editoři ocenili Dunlop Winter Response 2 za silnou výkonnost při všech zimních jízdních podmínkách – na mokré nebo zasněžené, i na suché vozovce. Celkově pokládají Winter Response 2 za velmi vyvážené a z hlediska spotřeby úsporné pneumatiky.

Jistota v zimních podmínkách

Díky úhlovému uspořádání příčných drážek v ramenní oblasti mohou pneumatiky Dunlop Winter Response 2 lépe vyvažovat odstředivé síly, což přispívá k lepší přilnavosti v zatáčkách na zasněženém nebo zledovatělém povrchu. Jejich konstrukce dále také snižuje deformaci kostry, což zlepšuje hodnotu valivého odporu. Hladká horní bočnice a ramenní oblast usnadňují proudění vzduchu kolem pneumatiky a snižují tak odpor vzduchu.

„Výrobky značky Dunlop zaručují špičkovou výkonnost za všech povětrnostních podmínek, včetně zimních,“ řekl Mike Rytokoski, viceprezident a ředitel marketingu značky Dunlop v Evropě. „Zisk prvního místa v testu zimních pneumatik ADAC, TCS a ÖAMTC je jen dalším potvrzením jejich špičkové kvality.”