Magazín

Dunlop bude výhradním dodavatelem pneumatik pro závody Moto2 a Moto3 do roku 2023

Dorna_Dunlop-MotoGT- (2)

Společnost Dunlop s potěšením oznamuje prodloužení smlouvy se společností Dorna Sports o další tři roky, což znamená, že závody Mistrovství světa FIM třídy Moto2 a Moto3 se budou jezdit na pneumatikách Dunlop nejméně do konce sezóny 2023. Dunlop je dlouholetým partnerem MotoGP od samého založení mistrovství světa v roce 1949.

Dunlop je nejúspěšnější výrobce pneumatik v historii závodů v kategoriích 250 a 125 kubíků, s celkem 17 tituly jen v kategorii 250 ccm. Od doby, kdy byly založeny dvě nové třídy, které třídy 250 a 125 ccm nahradily, je výhradním dodavatelem pneumatik pro Moto2 a Moto3. Celou tuto dobu dodával Dunlop ve všech sezónách pneumatiky pro všechny motorky středních a lehkých tříd.

Dunlop nyní bude dodavatelem pneumatik jak pro Moto2, tak i Moto3 po dobu nejméně dalších tří let. Špičkové technologie společnosti Dunlop slouží k výrobě nejvyspělejších závodních pneumatik navržených speciálně pro unikátní motorky soutěžící v závodech Moto2 a Moto3. Díky vývoji nových pneumatik a zavádění nových technických inovací mohou motocykly stále zaznamenávat další výrazné zlepšování okruhových časů. Pneumatiky se používají na jejich závodech na všech světadílech, které na základě nabitého kalendáře navštěvují nejatraktivnější závodní tratě světa.

Závodní pneumatiky Dunlop, které používají závodníci Moto2 a Moto3, jsou velmi příbuzné motocyklovým pneumatikám značky, kterými si mohou své stroje osazovat i běžní jezdci. Všechny výrobky značky Dunlop vyvíjí a vyrábí stejný tým jako závodní pneumatiky pro Moto2 a Moto3. Díky zásadě „ze závodů rovnou na silnici“ si mohou jezdci z širokého sortimentu vybírat pneumatiky, které ideálně vyhovují jejich stylu a použití, a to s technologií odvozenou z motoristického sportu na nejvyšší úrovni. To výborně dokládají jak od závodních pneumatik odvozené dezény KR a D213 GP PRO, tak pneumatiky pro volné jízdy na okruhu jako GP Racer D212 nebo i spíše silniční hypersportovní pneumatiky jako SportSmart Mk3 a TT.

Dunlop svými pneumatikami podporuje také budoucí hvězdné závodníky, kterým dodává pneumatiky například na závody Red Bull MotoGP Rookies Cup, Idemitsu Asia Talent Cup, Honda British Talent Cup a Northern Talent Cup, to vše v rámci iniciativy Road to MotoGP.

Dorna_Dunlop-MotoGT- (1)

Ben Hoge, generální ředitel pro oblast motocyklových pneumatik Goodyear v Evropě: „Velice nás těší, že můžeme prodloužit partnerství se společností Dorna Sports a zůstat výhradním dodavatelem pneumatik na mistrovství světa Moto2 a Moto3 nejméně po dobu dalších tří let. Oba seriály závodů jsou nedílnou součástí aktivit společnosti Dunlop Motorsport a umožňují nám vyvíjet technologie pro naši stále obsáhlejší nabídku silničních a traťových pneumatik. Dorna Sports má vynikající formát na hledání a podporu budoucích závodních hvězd, jsme nadšeni, že zůstáváme jeho součástí.“

Pau Serracanta, generální ředitel společnosti Dorna Sports: „S potěšením oznamujeme, že Dunlop zůstává dodavatelem pneumatik pro třídy Moto2 a Moto3 a že se naše partnerství prodlužuje až do roku 2023. Dunlop stál u základů neuvěřitelného úspěchu Moto2 a Moto3 od samého jejich počátku. Výsledek hovoří sám za sebe, protože každý víkend jsme stále svědky velkolepých závodů. Těším se, že nejméně v příštích třech letech se budeme moci společně dále tvořit historii.“