Magazín

Dovoz aut z Mobile.de a ze zahraničí raději na vlastní pěst nezkoušejte

test-2010-volkswagen-phaeton-30-tdi-v6-176-kW-4motion- (12)

Dovézt si auto ze zahraničí je dobrý nápad. Za hranicemi totiž často narazíte na auta ve velmi dobrém stavu za přijatelné ceny. Jenže stále je tu riziko, že vám prodávající něco zatají. Pokud s ním navíc budete komunikovat v cizí řeči, kterou příliš neovládáte, hrozí nehezké nedorozumění.

Pokud o dovozu auta ze zahraničí uvažujete, nebo už jste dokonce pokukovali po zahraničních serverech, možná se vám bude hodit jedna rada, jak na dovoz ojetých aut: Nechte ho na profesionálech.

Spolehněte se na Dovez to dál

Společností, která realizuje dovoz aut na zakázku, je Doveztodal s.r.o. Za dovoz auta si samozřejmě účtuje provizi, ta se odvíjí od délky cesty (je rozdíl, zda pojede jen kousek za hranice, nebo na druhou stranu Německa) a hodnoty auta. Její klienti se ovšem shodují, že dát pár desítek tisíc navíc se vyplatí. V Česku by auto v takovém stavu za tuto cenu stejně nesehnali, a kdyby v zahraničí nakupovali sami, stál by je celý proces mnohem více času a starostí.

Pomohou vám vybrat dobrý vůz

Dovez to dál můžete kontaktovat ve chvíli, kdy jste si například na Mobile.de už vybrali nějaké konkrétní auto a chtěli byste ho dovézt do Česka. Klidně se jim ale ozvěte i dříve. Popište svou představu, jaký vůz sháníte, a oni vám ho vypátrají. Domluví se s prodejcem, zajedou pro auto a vy přijdete k hotovému. Pomohou dokonce s přepsáním automobilu.

Technický stav je zaručen

Za Dovez to dál stojí tým lidí, kteří se v autech skutečně vyznají. Vědí, na co si při koupi dávat pozor a co všechno si ověřovat. Dováží pouze nebouraná auta se zárukou od výrobce. Vždy ověřují stav tachometru, původ vozu a to, že auto není kradené, vystupují za klienta a chrání ho. Na skryté vady tedy zapomeňte.

Přečtěte si také:   Bridgestone získal certifikaci SBT pro své cíle v oblasti snižování emisí CO2

A pokud se přece jenom chystáte na dovoz auta ze zahraničí po vlastní ose, aspoň si prostudujte blog na webu Doveztodal.cz. Najdete tam spoustu užitečných rad, jak se nespálit.