Pneumatiky Motocyklové pneu

CROSS Magazin vyhlásil pneumatiky Dunlop Geomax MX53 za „Výrobek roku“

Časopis CROSS Magazin udělil pneumatikám Dunlop Geomax MX53 ocenění „Výrobek roku“. Po rozsáhlém testování je motokrosovým pneumatikám přiznal na výraz uznání za širokou škálu jejich užitných vlastností a dlouhou životnost.

Ve vydání z ledna 2021 vyhlásil CROSS Magazin pneumatiky Geomax MX53 za „výrobek roku“ 2020 s odůvodněním, že rozsah jejich užitných vlastností pro motokros na středně tvrdém až tvrdém terénu a životnost, kterou prokázaly různých testech, nejenže představují pokrok ve srovnání s předchozí generací Geomax MX52, ale jsou vynikající samy o sobě.

Dunlop s pneumatikami Geomax MX53 „dokázal dále zlepšit výrobek, který se osvědčil a po němž je velká poptávka,“ uvedl CROSS Magazin. „Předchozí generace pneumatik Geomax MX52, byla nejoblíbenější volbou mnoha různých zákazníků, protože nabízí velmi dobrý kompromis mezi užitnými vlastnostmi a dlouhou životností.“

Ve srovnání s předchozí generací mají nové Dunlop Geomax MX53 ještě širší rozsah použití a nabízejí lepší ovladatelnost, lepší brzdné vlastnosti a zpětnou vazbu. Na experty časopisu CROSS Magazin všechny tyto vlastnosti velice zapůsobily, a zvláště upozornili na „nejlepší možný kompromis“ mezi přilnavostí a životností pneumatik. „Geomax MX53 jsme prověřovali na různých trasách a v dlouhé řadě různých testů a podle našeho názoru jsou velmi blízko žádoucí rovnováze mezi přilnavostí a životností,“ napsali.

Dunlop nabízí „multiterénní“ motokrosové pneumatiky Geomax MX33

MX53 jsou klíčovou součástí řady motokrosových pneumatik Geomax a byly speciálně navrženy jako její střední segment pro použití na středně tvrdém až tvrdém terénu. Řada Dunlop Geomax dále zahrnuje pneumatiky MX12 pro jízdu na písku a v blátě a vysoce ceněné MX33 určené pro měkký až středně tvrdý terén. Celé rodině pneumatik Geomax důvěřují jak přední výrobci, kteří ji používají jako originální výbavu svých motocyklů, tak vítězní jezdci a týmy v mistrovstvích jako je FIM Mistrovství světa v motokrosu (MXGP) a Monster Energy Supercross.

Luca Davide Andreoni, marketingový manažer společnosti Dunlop Motorcycle Europe: „Při testování nových MX53 s našimi jezdci jsme si uvědomili, jak se plodem našeho úsilí v oblasti výzkumu a vývoje a zkušeností stal skutečně vyvážený produkt jak pro závodníky, tak pro amatérské jezdce. Na odborníky časopisu CROSS Magazin evidentně velice zapůsobil ještě širší rozsah možného použití než u předchozí generace a rovnováha mezi užitnými vlastnostmi a dlouhou životností. Jsme velmi hrdí na to, že nám udělili ocenění Výrobek roku.“