Pneumatiky Nákladní pneumatiky

Continental uvádí novou pneumatiku pro zimní podmínky pro vlečené nápravy s označením 3PMSF

Technologická společnost a výrobce špičkových pneumatik Continental uvádí prostřednictvím nové pneumatiky Conti Hybrid HT3 WR (Winter Regional) na trh novou regionální pneumatiku. Ta je speciálně vyvinuta pro vlečené nápravy s ohledem na to, aby splnila požadavky v zimních podmínkách. Nová pneumatika Conti Hybrid HT3 WR je dostupná ve velikosti 385/65 R 22.5. Zaujme svou trakcí a robustností, příznivým vlivem na spotřebu paliva a vysokým kilometrovým výkonem jak v regionální, tak i v dálkové dopravě. Pneumatika je označena symbolem sněhové vločky v hoře (3PMSF neboli Alpský symbol). Pneumatiky s touto certifikací musí úspěšně projít standardní praktickou zkouškou definovanou v předpisu OSN č. 117 a musí prokázat vhodnost pro použití v zimním období provedením srovnávací zkoušky brzdění a trakce na zasněžené vozovce.

Strategie se zaměřuje na pneumatiky pro vlečené nápravy, které vyhovují specifickým

Pneumatika Conti Hybrid HT3 WR patří do řady nových pneumatik pro návěsy, které společnost Continental vyvinula jako rozšíření osvědčené řady pneumatik pro návěsy Conti Hybrid HT3 tak, aby splňovaly konkrétní požadavky různých trhů v Evropě, na Středním východě a v Africe (EMEA).

Další pneumatiky, konkrétně modely Conti Hybrid HT3 SR (Severe Regional) pro země v jižní a západní Evropě a v Jižní Africe a Conti Hybrid HT3 ED (Extra Duty) pro Turecko a severní Afriku, budou uvedeny na trh v tomto roce.

Navíc je aktuálně na trh znovu uváděna pneumatika 385/65 R 22.5 HTR2 XL pod označením 385/65 R 22.5 Conti Hybrid HT3 HL (High Load). Bude na ní uveden nový piktogram s písmeny „HL“ a hmotnost s nápisem „High Load“. Přípona „HL“ nahrazuje předchozí označení „XL“ a znamená vyšší index zatížení (LI) 164, což představuje 5 tun na pneumatiku.

V souladu se systémem značení pneumatik platným v EU je pneumatika Conti Hybrid HT3 WR z hlediska spotřeby paliva zařazena do třídy „C“ a má dvě zvukové vlny, které definují hlučnost pneumatik.

Přečtěte si také:   Continental UltraContact NXT vyhrála Swiss Automotive Show Innovation Award 2023

Pneumatika Conti Hybrid HT3 HL byla z hlediska spotřeby paliva vyhodnocena jako pneumatika třídy „B“ a má jednu zvukovou vlnu. V přilnavosti na mokru obdržely obě pneumatiky hodnocení „B“.

„Chceme našim zákazníkům nabídnout vhodné pneumatiky, které vyhoví potřebám jejich konkrétního použití a povaze jejich úkolů,“ vysvětluje Benjamin Bartsch, produktový manažer a specialista na pneumatiky pro nákladní automobily společnosti Continental v obchodní oblasti EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika).

Pneumatiky

Index zatížení

Aplikace

Klíčové trhy

Conti Hybrid HT3 160 Regional use Europe
Conti Hybrid HT3 HL 164 Regional use Europe
Conti Hybrid HT3 SR 160 Heavy regional use Southern and Western Europe, South Africa
Conti Hybrid HT3 ED 164 Regional use for overloads North Africa, Russia, Turkey
Conti Hybrid HT3 WR 160 Regional use with 3PMSF symbol Germany, Austria, Switzerland, Scandinavia