Magazín

Continental obouvá na Tour de France jízdní kola, ale i auta pořadatelů

Dne 7. července odstartovala z Noirmoutier v severozápadní Francii první etapa Tour de France a pro výrobce pneumatik Continental tím začal první rok v úloze sponzora nejvelkolepějších cyklistických závodů na světě. Letos soutěží sedm z 18 týmů WorldTour na závodních pneumatikách z řady Competition Pro LTD. Tyto pláště se vyrábějí složitým manuálním postupem v továrně společnosti Continental v německém Korbachu a nabízejí extrémně nízký valivý odpor, zároveň vynikající přilnavost a odolnost vůči propíchnutí.

Žluté logo společnosti Continental se však nevyjímá pouze na kolech soutěžících. Oficiální doprovodná vozidla Tour de France pro ředitele závodu, zdravotnický personál, časomíru a servis jsou vybavena exkluzivní edicí nejnovějších pneumatik Continental PremiumContact 6 pro osobní automobily. Tyto pláště se vyrábí v závodě Continental ve francouzském Sarreguemines.

Continental obouvá i Chrise Frooma

V žádném případě to není poprvé, co Continental obouvá kola týmů soutěžících na Tour de France. Už dlouhé roky se množství družstev spoléhá na „černé zlato z Korbachu“, a to včetně čtyřnásobného vítěze Tour de France a aktuálního šampióna Chrise Frooma ze Spojeného království. Letos budou na nejmodernějších závodních pneumatikách Continental Competition Pro LTD jezdit stáje Team Sky, Movistar Team, Bahrain Merida, Katusha Alpecin, FDJ, AG2R La Mondiale a Dimension Data.

Sponzorství Tour de France nemá sloužit jen k získání pozornosti pro cyklistické pneumatiky Continental. Jeho účelem je také přispět ke kampani, kterou společnost nazvala „Vision Zero“ a představuje vizi světa bez úmrtí a nehod na silnicích. V této souvislosti se výrobce pneumatik snaží využít pozornost věnovanou závodům k propagaci vzájemné ohleduplnosti mezi řidiči automobilů a cyklisty, mimo jiné prostřednictvím kampaně za 1,5metrový odstup při předjíždění. Kromě toho Continental nabízí tipy na webové stránce Tour de France (www.letour.fr), které fanouškům pomohou k bezpečné cestě na závody i zpět domů. Společnost není ovšem partnerem jen Tour de France, již dříve oznámila spolupráci se zbývajícími Grand Tour: Giro d’Italia a Vuelta a España.

Přečtěte si také:   Goodyear na Le Mans: logistika největšího závodu motoristického sportu

Výroba cyklistických plášťů má ve společnosti Continental dlouholetou tradici. První vzduchem plněné „pneumatické“ modely byly vyrobeny v roce 1892, ještě před prvními pneumatikami pro automobily, čímž se Continental stal prvním německým výrobcem cykloplášťů.