Pneumatiky Motocyklové pneu

Continental ContiTrailAttack 3: více než 180 homologací pro novou silniční a terénní pneumatiku

20190409-neue-reifenfreigaben-cta3

Silniční a terénní pneumatiky pro silná cestovní endura, ContiTrailAttack 3 které byly představené na začátku roku, zvládly svůj březnový křest ohněm naprosto bravurně. Během prezentace na Krétě si nástupce pneumatiky ContiTrailAttack 2 vysloužil za velmi proměnlivých silničních a povětrnostních podmínek obrovskou pochvalu a velké uznání od mezinárodního motocyklového odborného tisku.

Ke zdařilému vystoupení přispěly extrémně krátká doba záběhu díky technologii TractionSkin a dosažení provozní teploty po ujetí pouhých 1500 metrů, stejně jako přesvědčivá přilnavost za mokra a agilní ovladatelnost za všech jízdních podmínek, a to i na mírně šotolinových úsecích. Závěrečné shrnutí Martina Burdorfa, odbytového a marketingového vedoucího pro segment motocyklových pneumatik společnosti Continental, vyznělo tudíž patřičně pozitivně. „S ohlasem na model ContiTrailAttack 3 jsme velmi spokojeni: dokonce i déšť přispěl k úspěchu prezentace. Všestrannost naší nové pneumatiky určené pro dobrodružné jízdy podtrhlo navíc i sluníčko, kterého jsme se nakonec také dočkali,“ shrnul Burdorf na konci testovacího maratonu.

Spektrum velikostí agilní univerzální pneumatiky zahrnuje 21 rozměrů, od 120/70 ZR 17 přes 110/80 R 19 až po 90/90 – 21 vpředu, vzadu jsou k dispozici velikosti od 130/80 – 17 přes 190/55 ZR 17 až po 150/70 R 18. Mezi téměř 190 motocyklů se „zelenou kartou“ patří mimo jiné BMW R 1250 GS, Ducati Multistrada 900 a Honda Africa Twin, další homologace nabízí společnost Continental pro 184 různých modelů značky Aprilia, Benelli, BMW, Buell, Cagiva, Ducati, Honda, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph a Yamaha.

Všechna homologační osvědčení pro současných 187 modelů 13 výrobců nabízí společnost Continental k bezplatnému stažení na adrese www.reifen-freigaben.de. Homologace jsou neustále doplňovány, pravidelná kontrola se tudíž může vyplatit.