Magazín

Co chystají Bridgestone a Firestone na ženevský autosalon?

Bridgestone se zúčastní 88. mezinárodního autosalonu v Ženevě ve Švýcarsku, jehož brány budou otevřeny od 8. do 18. března 2018. Návštěvníci naleznou v pozoruhodné expozici společnosti Bridgestone inovativní řešení pro mobilitu, včetně nejnovějších produktů pro osobní vozy.

Nová prémiová cestovní pneumatika Bridgestone Turanza T005

Bridgestone s hrdostí představí svou nejnovější prémiovou cestovní letní pneumatiku Turanza T005, která je již k dispozici na evropském trhu. Bridgestone vyvinul pneumatiku Turanza T005 v Evropě, kde ji také vyrábí. Tato pneumatika poskytuje vynikající provozní vlastnosti na mokru a hospodárnost v kombinaci s dlouhou životností. Řidiči se tak mohou spolehnout na maximální kontrolu nad vozem v náročných každodenních situacích, zejména v deštivém počasí.

Pneumatika Turanza T005 byla vyvinuta pro spotřebitele v úzké spolupráci s nimi. Bridgestone během vývoje uskutečnil rozhovory s tisíci zákazníků z celé Evropy, aby zjistil jejich požadavky na cestovní pneumatiku i výzvy, jimž čelí v každodenním provozu. Společnost na základě analýzy a pochopení potřeb a očekávání zákazníků úspěšně vyvinula pneumatiku, která poskytuje řidičům maximální kontrolu nad vozem, a to především na mokru.

Solární automobil s pneumatikami Bridgestone Ecopia vybavenými technologií ologic

Návštěvníky expozice Bridgestone bezpochyby zaujme také inovativní solární automobil „thyssenkrupp blue.cruiser“, vyrobený studenty univerzity aplikovaných věd v Bochumi (Německo), který se umístil na druhém místě ve třídě Cruiser v soutěži Bridgestone World Solar Challenge 2017, která se uskutečnila loni v říjnu.

Solární automobil je vybaven pneumatikami Ecopia s revoluční technologií ologic společnosti Bridgestone, která poskytuje výjimečnou hospodárnost bez kompromisů v oblastech přilnavosti a bezpečnosti. Větší průměr pneumatiky snižuje valivý odpor, zatímco užší běhoun minimalizuje aerodynamický odpor vzduchu. Výsledkem je nižší spotřeba paliva a související emise CO2.

V soutěži World Solar Challenge závodí týmy na trase dlouhé 3000 km napříč Austrálií ve vozidlech vlastní výroby, poháněných výhradně sluneční energií. Bridgestone v roce 2017 poskytoval technické poradenství a pneumatiky Ecopia 4 týmům z Evropy a dalším 17 týmům z celého světa.

Přečtěte si také:   Goodyear pokračuje ve sponzorství Goodyear FIA ETRC se zcela novou specifikací pneumatik

Pneumatiky Air Free Concept pro jízdní kola

Žádný návštěvník by si v expozici neměl nechat ujít nejnovější verzi bezvzduchové pneumatiky „Air Free Concept“ (AFC) pro jízdní kola. Tato revoluční bezvzduchová pneumatika kombinuje nosné paprsky z termoplastu s pryžovým běhounem. Uživatel nemusí udržovat tlak v pneumatice a zároveň se nemusí obávat rizika poškození pneumatiky a následné ztráty tlaku. Bezvzduchová pneumatika je kompletně recyklovatelná, čímž přispívá k trvale udržitelnějšímu využívání surovin.

Prémiové pneumatiky Bridgestone

Vystaveny budou rovněž vrcholné produkty z řady prémiových pneumatik Bridgestone:

  • DriveGuard nabízí řidičům bezpečnost a komfort rozšířené mobility i po ztrátě tlaku v pneumatice. Díky zachování bezpečné ovladatelnosti lze rychlostí až 80 km/h překonat vzdálenost až 80 km.1 Touto revoluční pneumatikou může být vybaven téměř jakýkoli osobní automobil se systémem TPMS.
  • Dueler A/T 001 je odolná celoroční pneumatika pro vozy s pohonem všech kol. Její konstrukce maximalizuje trakci mimo zpevněné cesty při zachování bezpečné ovladatelnosti a kontroly nad vozem při provozu na silnici.
  • Potenza S007 poskytuje řidičům prémiových vysokovýkonných sportovních vozů nejvyšší adhezi a nejpohotovější reakce na řízení, se zárukou maximální stability a ovladatelnosti dokonce i při rychlostech nad 300 km/h.
  • Blizzak LM001 EVO používá nejnovější technologie Bridgestone pro zimní pneumatiky, které zaručují vynikající ovladatelnost ve všech zimních podmínkách.
  • Ecopia EP500 s technologií ologic, dodávaná pro prvovýbavu modelu BMW i3, poskytuje vynikající hospodárnost bez kompromisů v oblastech adheze a bezpečnosti. Větší průměr pneumatiky snižuje valivý odpor, zatímco užší běhoun minimalizuje aerodynamický odpor vzduchu. Výsledkem je nižší spotřeba paliva a související emise CO2.

V expozici značky Bridgestone bude vystaveno rovněž zcela nové hybridní luxusní kupé Lexus LC 500h, vybavené 20“ pneumatikami Turanza T005 s technologií RFT (Run-Flat Technology), která zpřístupňuje nové dimenze bezpečnosti a komfortu.

Přečtěte si také:   Bridgestone podporuje globální tým sportovních ambasadorů pro Letní olympijské a paralympijské hry 2024 v Paříži

Mimořádně konkurenceschopná produktová řada Firestone

Firestone představil během necelých čtyř let šest mimořádně konkurenceschopných nových pneumatik. Díky nepřetržitým investicím navazuje Firestone na svou bohatou historii kompletní produktovou řadou moderních a spolehlivých pneumatik, nabízejících vynikající provozní vlastnosti se skvělým poměrem cena/výkon. Produktová řada je určena pro všechny druhy osobních vozů a uspokojí evropské řidiče nejrůznějšího zaměření.

V Ženevě budou vystaveny následující tři vrcholné produkty:

  • Roadhawk nabízí nejlepší adhezi na mokru ve své třídě, nejvyšší hodnocení „A“ na štítku EU a poskytuje vynikající provozní vlastnosti po celou dobu své dlouhé životnosti.2 Navíc dosahuje nejlepších brzdných výkonů na suchu ve své třídě.
  • Multiseason zaručuje vynikající provozní vlastnosti po celý rok a ve všech podmínkách, takže počasí řidiče nikdy nepřekvapí! Tato pneumatika poskytuje komfort a úsporu nákladů pramenící z používání jedné sady pneumatik po celý rok.
  • Winterhawk přesvědčí řidiče svými vyváženými vlastnostmi, pohotovými reakcemi a předvídatelnou ovladatelností na silnicích v zimním období.

Návštěvníci expozice značky Firestone budou mít rovněž příležitost seznámit se s programem Firestone Live. Firestone se znovu vydává na cestu po několika oblíbených evropských festivalech, na nichž se setkávají fanoušci hudby a umělci. Firestone podporuje mladé talentované umělce celoročními místními iniciativami, včetně řady talentových soutěží.

Nikdo by neměl odejít z expozice, aniž by zkusil své štěstí v populární hře „roztoč pneumatiku“ s atraktivními cenami pro vítěze od značky Firestone!