Co chystají Bridgestone a Firestone na ženevský autosalon?

Bridgestone se zúčastní 88. mezinárodního autosalonu v Ženevě ve Švýcarsku, jehož brány budou otevřeny od 8. do 18. března 2018. Návštěvníci naleznou v pozoruhodné expozici společnosti Bridgestone inovativní řešení pro mobilitu, včetně nejnovějších produktů pro osobní vozy.

Nová prémiová cestovní pneumatika Bridgestone Turanza T005

Bridgestone s hrdostí představí svou nejnovější prémiovou cestovní letní pneumatiku Turanza T005, která je již k dispozici na evropském trhu. Bridgestone vyvinul pneumatiku Turanza T005 v Evropě, kde ji také vyrábí. Tato pneumatika poskytuje vynikající provozní vlastnosti na mokru a hospodárnost v kombinaci s dlouhou životností. Řidiči se tak mohou spolehnout na maximální kontrolu nad vozem v náročných každodenních situacích, zejména v deštivém počasí.

Pneumatika Turanza T005 byla vyvinuta pro spotřebitele v úzké spolupráci s nimi. Bridgestone během vývoje uskutečnil rozhovory s tisíci zákazníků z celé Evropy, aby zjistil jejich požadavky na cestovní pneumatiku i výzvy, jimž čelí v každodenním provozu. Společnost na základě analýzy a pochopení potřeb a očekávání zákazníků úspěšně vyvinula pneumatiku, která poskytuje řidičům maximální kontrolu nad vozem, a to především na mokru.

Solární automobil s pneumatikami Bridgestone Ecopia vybavenými technologií ologic

Návštěvníky expozice Bridgestone bezpochyby zaujme také inovativní solární automobil „thyssenkrupp blue.cruiser“, vyrobený studenty univerzity aplikovaných věd v Bochumi (Německo), který se umístil na druhém místě ve třídě Cruiser v soutěži Bridgestone World Solar Challenge 2017, která se uskutečnila loni v říjnu.

Solární automobil je vybaven pneumatikami Ecopia s revoluční technologií ologic společnosti Bridgestone, která poskytuje výjimečnou hospodárnost bez kompromisů v oblastech přilnavosti a bezpečnosti. Větší průměr pneumatiky snižuje valivý odpor, zatímco užší běhoun minimalizuje aerodynamický odpor vzduchu. Výsledkem je nižší spotřeba paliva a související emise CO2.

V soutěži World Solar Challenge závodí týmy na trase dlouhé 3000 km napříč Austrálií ve vozidlech vlastní výroby, poháněných výhradně sluneční energií. Bridgestone v roce 2017 poskytoval technické poradenství a pneumatiky Ecopia 4 týmům z Evropy a dalším 17 týmům z celého světa.

Přečtěte si také:   Kolektivní sběr pneumatik je úspěšný

Pneumatiky Air Free Concept pro jízdní kola

Žádný návštěvník by si v expozici neměl nechat ujít nejnovější verzi bezvzduchové pneumatiky „Air Free Concept“ (AFC) pro jízdní kola. Tato revoluční bezvzduchová pneumatika kombinuje nosné paprsky z termoplastu s pryžovým běhounem. Uživatel nemusí udržovat tlak v pneumatice a zároveň se nemusí obávat rizika poškození pneumatiky a následné ztráty tlaku. Bezvzduchová pneumatika je kompletně recyklovatelná, čímž přispívá k trvale udržitelnějšímu využívání surovin.

Prémiové pneumatiky Bridgestone

Vystaveny budou rovněž vrcholné produkty z řady prémiových pneumatik Bridgestone:

  • DriveGuard nabízí řidičům bezpečnost a komfort rozšířené mobility i po ztrátě tlaku v pneumatice. Díky zachování bezpečné ovladatelnosti lze rychlostí až 80 km/h překonat vzdálenost až 80 km.1 Touto revoluční pneumatikou může být vybaven téměř jakýkoli osobní automobil se systémem TPMS.
  • Dueler A/T 001 je odolná celoroční pneumatika pro vozy s pohonem všech kol. Její konstrukce maximalizuje trakci mimo zpevněné cesty při zachování bezpečné ovladatelnosti a kontroly nad vozem při provozu na silnici.
  • Potenza S007 poskytuje řidičům prémiových vysokovýkonných sportovních vozů nejvyšší adhezi a nejpohotovější reakce na řízení, se zárukou maximální stability a ovladatelnosti dokonce i při rychlostech nad 300 km/h.
  • Blizzak LM001 EVO používá nejnovější technologie Bridgestone pro zimní pneumatiky, které zaručují vynikající ovladatelnost ve všech zimních podmínkách.
  • Ecopia EP500 s technologií ologic, dodávaná pro prvovýbavu modelu BMW i3, poskytuje vynikající hospodárnost bez kompromisů v oblastech adheze a bezpečnosti. Větší průměr pneumatiky snižuje valivý odpor, zatímco užší běhoun minimalizuje aerodynamický odpor vzduchu. Výsledkem je nižší spotřeba paliva a související emise CO2.

V expozici značky Bridgestone bude vystaveno rovněž zcela nové hybridní luxusní kupé Lexus LC 500h, vybavené 20“ pneumatikami Turanza T005 s technologií RFT (Run-Flat Technology), která zpřístupňuje nové dimenze bezpečnosti a komfortu.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres vybuduje v Rumunsku novou továrnu, půjde o první zařízení na výrobu pneumatik s nulovými emisemi CO2

Mimořádně konkurenceschopná produktová řada Firestone

Firestone představil během necelých čtyř let šest mimořádně konkurenceschopných nových pneumatik. Díky nepřetržitým investicím navazuje Firestone na svou bohatou historii kompletní produktovou řadou moderních a spolehlivých pneumatik, nabízejících vynikající provozní vlastnosti se skvělým poměrem cena/výkon. Produktová řada je určena pro všechny druhy osobních vozů a uspokojí evropské řidiče nejrůznějšího zaměření.

V Ženevě budou vystaveny následující tři vrcholné produkty:

  • Roadhawk nabízí nejlepší adhezi na mokru ve své třídě, nejvyšší hodnocení „A“ na štítku EU a poskytuje vynikající provozní vlastnosti po celou dobu své dlouhé životnosti.2 Navíc dosahuje nejlepších brzdných výkonů na suchu ve své třídě.
  • Multiseason zaručuje vynikající provozní vlastnosti po celý rok a ve všech podmínkách, takže počasí řidiče nikdy nepřekvapí! Tato pneumatika poskytuje komfort a úsporu nákladů pramenící z používání jedné sady pneumatik po celý rok.
  • Winterhawk přesvědčí řidiče svými vyváženými vlastnostmi, pohotovými reakcemi a předvídatelnou ovladatelností na silnicích v zimním období.

Návštěvníci expozice značky Firestone budou mít rovněž příležitost seznámit se s programem Firestone Live. Firestone se znovu vydává na cestu po několika oblíbených evropských festivalech, na nichž se setkávají fanoušci hudby a umělci. Firestone podporuje mladé talentované umělce celoročními místními iniciativami, včetně řady talentových soutěží.

Nikdo by neměl odejít z expozice, aniž by zkusil své štěstí v populární hře „roztoč pneumatiku“ s atraktivními cenami pro vítěze od značky Firestone!