Pneumatiky Letní pneumatiky

Na čem jezdí Kodiaq? Škodovácké SUV obouvá Continental

Mladoboleslavská automobilka moc dobře ví, že Continental vyrábí špičkové pneumatiky. Proto nejoblíbenější verzi svého SUV obouvá do sportovních pneumatik Continental ContiSportContact 5 SVU 235/55 R 100 V. Gigant Continental Automotive Škodě zároveň dodává spoustu dalších dílů.

Vhodně zvolené pneumatiky jsou v souvislosti s SUV skutečně na místě. Díky pneumatikám od Continentalu může nová Škoda Kodiaq zastavit z rychlosti 100 km/h na vzdálenosti kratší než 35 metrů. Podobné hodnoty jsou typické spíše pro kompaktní hatchbacky a nikoliv pro výrazně těžší automobily. Pro Continental je ale důraz na bezpečnost dopravy naprosto samozřejmý.

Odborníci ze Škody jsou přesvědčení o tom, že špičkové pneumatiky nepatří jen sportovním vozům. Majitelé Škody Kodiaq si proto užívají jízdu na 18“ pláštích ContiSportContact 5, které patří do kategorie UHP (Ultra High Performance). Využívají speciální technologii „Black Chilli“ a mají velkou kontaktní plochu – kombinace těchto dvou vlastností propůjčuje vozům velmi dobré jízdní vlastnosti.

A že nejde jen o prázdná slova, svědčí výsledky nezávislých srovnávacích testů. Německý magazín Auto Motor und Sport uvedl, že brzdná dráha Škody Kodiaq je srovnatelná s lehčími a menšími vozy. Některé dokonce překonává.

České SUV však není bezpečné pouze díky sportovním pneumatikám. Continental poskytl automobilce Škoda také řídící jednotku, čidla ESP, radarový senzor systému nouzového brzdění a brzdové hadice. Všechny zmíněné komponenty reprezentují novou firemní strategii Continental: Vision Zero, jejímž smyslem je minimalizace těžkých zranění a úmrtí při dopravních nehodách.

Kolik nové SUV na sportovních pneumatikách stojí, vám prozradí aktuální ceník Škody Kodiaq.