News

Celoroční pneumatika Continental AllSeasonContact zvítězila v testu auto motor und sport

2018-test-celorocnich-pneu-225_45_r17-auto-motor-und-sport

V testu celoročních pneumatik, který magazín auto motor und sport (ams) právě zveřejnil, byly pneumatiky AllSeasonContact od společnosti Continental jako jediné oceněny nejlepší známkou „velmi doporučujeme“. V testu bylo zastoupeno sedm modelů celoročních pneumatik o rozměru 225/45 R 17. Redakce je testovala v celkem 19 kategoriích na sněhu, na mokré i suché vozovce a také z hlediska vlivu na životní prostředí. Závěry testu zní: „Překvapivě dobrý výkon na sněhu, bezprostřední odezva řízení a vynikající přilnavost za mokra, spontánní a bezpečné v běžných situacích za sucha“ – takové bylo hodnocení celoročních pneumatik od společnosti Continental. V testu byly zastoupeny výrobky evropských, amerických a asijských značek.

Kromě celoročních pneumatik podrobili odborníci z ams jízdním zkouškám rovněž letní a zimní pneumatiky od společnosti Continental, které zvítězily v posledním testu – ale v menším rozměru 205/55 R 16. Oba druhy pneumatik měly v typických podmínkách provozu – letní pneumatiky v teplém a zimní pneumatiky v chladném ročním období – jasnou převahu nad celoročními pneumatikami. Chcete-li tuto nevýhodu kompenzovat, doporučuje redakce používat celoroční pneumatiky v širší verzi než běžné zimní a letní pneumatiky.

Pneumatiky AllSeasonContact se vyrábí v šířkách od 165 do 245 milimetrů pro ráfky o průměru od 14 do 20 palců, které jsou schváleny pro rychlosti do 240 km/h. Jako pneumatiky pro provoz i v chladném ročním období jsou označené jak symbolem sněhové vločky/hory, tak značkou M+S.

Continental-AllSeasonContact

Testované celoroční pneumatiky 2018

Testované pneumatiky

Hodnocení

 

Continental AllSeasonContact

  vysoce doporučeno

Objednávat můžete zde.

Goodyear Vector 4Seasons

doporučeno

Objednávat můžete zde.

Michelin CrossClimate +

doporučeno

Objednávat můžete zde.

Nexen N’blue 4 Season

 stále doporučeno

Objednávat můžete zde.

Vredestein Quatrac 5

 stále doporučeno

Objednávat můžete zde.

Nokian Weatherproof

 stále doporučeno

Objednávat můžete zde.

Toyo Celsius

 podmíněně doporučeno

 

Přečtěte si také:   Pirelli vybavuje Hyundai Ioniq 5 N speciálními pneumatikami P Zero Elect

Zdroj foto: auto motor und sport + archiv