Pneumatiky Letní pneumatiky

Bude na sněhu lepší čtyřkolka s letními pneumatikami a nebo zadokolka se zimními? – video

srovnani-video-zimni-pneu-a-letni-pneu

Meteorologové slibují, že letošní zima bude drsná. Opět… Předpovědi slibují sníh už během několika dnů. Dnes ráno přes území České republiky přechází studená fronta, která má přinést první výrazné ochlazení. Během neděle má přijít také druhá studená fronta, která způsobí, že pondělní denní teploty se budou pohybovat pouze kolem 4 až 8 °C. S tím meteorologové předpovídají už také sněhové přeháňky již od 400 metrů nad mořem. Zimní pneumatiky už tak budou nutností.

Pokud si říkáte, že vás se přezouvání netýká, protože umíte řídit a nebo máte auto s pohonem všech kol, pak pro vás máme velmi zajímavá videa. To první nám ukáže srovnání dvou aut. Jedním z nich je Subaru Forester se stálým pohonem všech kol, který však obouvá letní pneumatiky. Druhým autem je BMW M3, které má sice pohon všech kol, ale obouvá zimní pneumatiky. I na tomto videu je jasně vidět, že ne vždy vše záleží na autě a na řidiči, ale je třeba mu k tomu pomoci správným obutím.

Dodáme ještě, že špatné obutí nemusí nutně znamenat jen to, že nevyjedete do nějakého kopečku, ale může způsoit o další problémy. Vzhledem k tomu, že (nejen) v České republice jsou ve zhoršených klimatických podmínkách od 1.11. do 31.3. povinné, může vám při případné silniční kontrole s letními pneumatikami hrozit pokuta. V případě nehody navíc může pojišťovna krátit pojistné plnění, což se může prodražit mnohonásobně více než kolik byste dali za nové pneumatiky.

Pokud by vám to přeci jen nestačilo, pak se můžete podívat i na toto video, ve kterém je srovnání s mnohem více auty.