Magazín

Bridgestone vyvinul v partnerství s Lamborghini speciální pneumatiku Potenza Race pro supersportovní vůz Huracán STO

Bridgestone_Potenza_Race-Lamborghini_Huracan_STO

Bridgestone byl vybrán jako exkluzivní dodavatel pneumatik pro nový model Lamborghini Huracán STO, supersportovní vůz od italského luxusního výrobce, homologovaný pro silniční provoz. Kromě speciálně vyvinutých pneumatik Bridgestone Potenza Sport může být Lamborghini Huracán STO nyní vybaven také na míru střiženými pneumatikami Bridgestone Potenza Race, jejichž hladký dezén protíná nevelký počet výrazných drážek. Tyto pneumatiky Potenza Race, vyráběné na zakázku, nabízejí excelentní adhezi na suchu, a umožňují tak dosahovat vynikajících časů na kolo. Současně podávají spolehlivé výkony s předvídatelným chováním při průjezdu zatáčkou a brzdění, a to jak na závodních okruzích, tak i na silnicích.

Opravdu mimořádně vysoké výkony

Na zakázku vyvinuté pneumatiky Bridgestone Potenza Race optimalizují neuvěřitelné jízdní vlastnosti modelu Lamborghini Huracán STO, jehož řidiči si tak mohou užívat opravdu mimořádně vysokých výkonů. Bridgestone při jejich vývoji využil svých bohatých zkušeností z účasti v závodech Formule 1 a z výroby pneumatik pro vysokovýkonné vozy. Lamborghini Huracán STO je prvním vozem, pro který byla prémiová pneumatika Potenza Race s téměř hladkým dezénem specificky přizpůsobena. Dezén pneumatiky obdržel barvy italské trikolory – jako připomínku skutečnosti, že jak pneumatika, tak i vozidlo byly vyvinuty v Itálii – a nese unikátní označení Lamborghini.

Přečtěte si také:   Bridgestone vyvinul první terénní pneumatiku run-flat na světě pro supersportovní Lamborghini Huracán Sterrato

Na zakázku vyvinutá pneumatika Bridgestone Potenza Race poskytuje excelentní adhezi na suchém povrchu díky optimalizované směsi specifického dezénu a sportovnímu profilu, který zvyšuje adhezi a zlepšuje ovladatelnost na suchu. Pneumatika se může pochlubit také dlouhou životností s konstantní úrovní provozních vlastností při jízdě na závodních okruzích a schopností dosahovat výjimečných časů na kolo. To vše je výsledkem maximální možné styčné plochy a rovnoměrného rozložení tlaku, které zvyšuje výkony při brzdění a průjezdu zatáčkou. Pneumatika je určena pro provoz jak na silnicích, tak i na závodních okruzích, protože konstrukce její kostry umožňuje podávat vysoké výkony i na normálních silnicích.

Vývoj pneumatiky Bridgestone Potenza Race spoléhal v převážné míře na průkopnické technologie společnosti Bridgestone pro virtuální modelování pneumatik a simulace. Díky tomu bylo možné vyvinout a testovat digitální dvojče pneumatiky. Procesy virtuální konstrukce a simulací umožnily společnostem Bridgestone a Lamborghini nalézt v tomto projektu pro model Huracán STO optimální řešení, které maximalizuje styčnou plochu a rovnoměrně rozkládá tlak i za nejintenzivnějšího působení sil při průjezdu zatáčkou a brzdění či při přenosu hnací síly.

Bridgestone_Potenza_Race-Lamborghini_Huracan_STO-kolo

Využitím této technologie se zkrátila1 doba vývoje pneumatiky pro model Huracán STO. Celý proces také probíhal mnohem flexibilněji. Virtuální prostředí totiž umožňuje testovat o poznání více variant příslušné pneumatiky díky extrémní rychlosti úprav digitálního dvojčete pneumatiky, které jsou následně ihned podrobeny subjektivním testům na jízdním simulátoru. Tím se podařilo maximálně zkrátit dobu potřebnou k uvedení vozidla na trh. Virtuální technologie jsou také zárukou, že je vybraná pneumatika pro vůz opravdu ideální, protože v průběhu vývoje bylo posuzováno mnoho různých alternativ. Další výhodou jsou různé přínosy v oblasti ochrany životního prostředí. Menší počet vyrobených a fyzicky testovaných prototypů snižuje spotřebu surovin i emise výfukových plynů.

Přečtěte si také:   Bridgestone představuje novou pneumatiku Turanza All Season 6 jako odpověď na výzvy, jimž řidiči čelí po celý rok

Exkluzivní dodavatel pneumatik

Speciálně zkonstruované pneumatiky Bridgestone Potenza Race, vyvinuté a vyráběné v Evropě, se nyní dodávají jako výbava na přání pro model Lamborghini Huracán STO, který se alternativně dodává také s pneumatikami Bridgestone Potenza Sport, jejichž specifická konstrukce maximalizuje neuvěřitelné výkony supersportovního vozu Lamborghini Huracán STO při jízdě na silnici.

Steven De Bock, viceprezident společnosti Bridgestone EMIA, odpovědný za trhy náhradní spotřeby a originální výbavy, k nové pneumatice uvedl: „Je úžasné, že jsme mohli znovu spolupracovat s Lamborghini, a to jako výhradní dodavatel pneumatik pro neuvěřitelný Huracán STO. S hrdostí jsme již uvedli na trh naše pneumatiky Potenza Sport, vyvinuté speciálně pro tento vůz, a nyní jsme nadšeni, že můžeme pro fanoušky vysokovýkonných automobilů, kteří často jezdí na závodních okruzích, dodávat i specifické pneumatiky Potenza Race. Obě pneumatiky maximalizují pozoruhodné schopnosti tohoto vozu v mnoha různých ohledech. Jsem hrdý, že zastupuji tým, který dokázal tak detailně a s takovým záběrem uspokojit všechny požadavky náročné klientely značky Lamborghini.“

Přečtěte si také:   Zdokonalte se v jízdě na motorce. Jak na to?

„Máme radost, že jsme si znovu vybrali společnost Bridgestone, aby pro Huracán STO vyvinula dvě specifické pneumatiky: nejprve Potenza Sport a nyní Potenza Race,“ řekl Maurizio Reggiani, technický ředitel společnosti Automobili Lamborghini. „Obě na zakázku vyvinuté pneumatiky Bridgestone dokonale ladí s vrozenou dynamikou modelu Huracán STO a poskytují řidičům perfektní reakce v rozmanitých jízdních situacích, a tím maximalizují výkony našeho supersportovního vozu jak na silnicích, tak i na závodních okruzích.“