Magazín

Bridgestone vyvinul pro nové D-SUV Maserati Grecale speciální verzi pneumatik Potenza Sport

Maserati_Grecale_Everyday_Exceptional_hero

Bridgestone byl vybrán jako partner pro pneumatiky modelu Maserati Grecale. Bridgestone bude pro nejnovější SUV segmentu D (D-SUV) z nabídky italské společnosti Maserati dodávat vysokovýkonné pneumatiky Potenza Sport. Při jejich vývoji nalezly uplatnění nejmodernější technologie virtuálního modelování pneumatik. Bridgestone díky tomu mohl zkonstruovat, testovat a optimalizovat pneumatiky Potenza Sport ve virtuálním prostředí, z čehož vyplývají významné přínosy pro efektivitu a trvalou udržitelnost. Bridgestone bude v rámci partnerství se společností Maserati dodávat pneumatiky pro originální výbavu modelu Grecale ve špičkové verzi Trofeo a ve variantách s částečně hybridním pohonem (MHEV).

Pneumatiky Potenza Sport pro originální výbavu modelu Maserati Grecale Trofeo mají asymetrický dezén s nepřerušovanými středovými žebry, na která navazují rozměrné vnější ramenní oblasti. Vyztužená konstrukce kostry a střední oblasti běhounu zlepšuje rozložení tlaku a zachovává potřebnou adhezi při rychlém průjezdu zatáčkou nebo intenzivním brzdění, aniž by bylo nutné podstupovat kompromisy v oblasti komfortu. Precizní řízení a vynikající jízdní vlastnosti ve vysokých rychlostech skvěle doplňují pohon všech kol kombinující motor V6 o výkonu 530 k a dvouspojkovou převodovku.

Pro varianty modelu Grecale s částečně hybridním pohonem (MHEV) vyvinul Bridgestone novou směs a dezén běhounu. Pneumatiky Bridgestone Potenza Sport pro nové SUV segmentu D byly vyvinuty s ohledem na specifické vlastnosti modelu Maserati Grecale tak, aby splňovaly přísné požadavky na vyvážené jízdní vlastnosti včetně mimořádné ovladatelnosti na suchu ve spojení s vysokou úrovní komfortu a nízkým valivým odporem. Na míru navržený dezén běhounu s optimalizovaným rozložením žeber a drážek v kombinaci s novou konstrukcí střední části běhounu přispívá k vynikající preciznosti řízení, tuhosti pneumatiky při změnách směru jízdy a vysoké úrovni jízdního komfortu. Specifická konstrukce kostry pneumatik Potenza Sport pro verze MHEV zohledňuje vyšší hmotnost hybridního pohonu, aby byly zajištěny optimální provozní vlastnosti při průjezdu zatáčkou, zrychlení a brzdění.

Verze Maserati Grecale Trofeo a Grecale MHEV se speciálními pneumatikami Bridgestone Potenza Sport jsou na evropském trhu již k dispozici.