Pneumatiky Motocyklové pneu

Bridgestone stanovuje motocyklovými pneumatikami Battlax Sport Touring T32 a T32GT nová měřítka v jejich segmentu

Bridgestone_Battlax_Sport_Touring_T32- (1)

Společnost Bridgestone představila nový etalon v segmentu sportovních cestovních pneumatik pro motocykly: novou pneumatiku Battlax Sport Touring T32. T32, společně s řadou specifických pneumatik T32GT pro středně těžké a těžké motocykly, kombinuje všechny potřebné atributy sportovní cestovní pneumatiky, ať se jedná o vynikající provozní vlastnosti, pocit jistoty a zpětnou vazbu za všech povětrnostních podmínek.

Nová úroveň provozních vlastností za deštivého počasí

Jedním z výjimečných benefitů pneumatiky Battlax Sport Touring T32 jsou vylepšené celkové provozní vlastnosti na mokru v porovnání s předchůdcem, pneumatikou Battlax Sport Touring T31. Za ty pneumatika vděčí několika novým řešením a inovativním technologiím v její konstrukci a směsi.

Pneumatika používá nejmodernější technologii Bridgestone Pulse Groove Pattern, která kombinuje vlnovité tvary drážek s drobnými středovými deflektory, které v porovnání s rovnými drážkami vyrovnávají proudění vody a optimalizují rychlost proudící vody. Tím se zlepšuje odvádění vody ze stopy. Výsledkem je vyšší adheze a menší sklon k prokluzu na mokrém povrchu a v dalších nepříznivých podmínkách.

Přečtěte si také:   Bridgestone Duravis Van Winter ENLITEN: nová zimní pneumatika pro lehké užitkové vozy se představuje

Kromě technologie Bridgestone Pulse Groove Pattern přispívají k vynikajícím provozním vlastnostem pneumatiky Battlax Sport Touring T32 v deštivém počasí také vylepšení konstrukce dezénu. Celkový kontakt s vozovkou vylepšuje kombinace vyššího podílu drážek s optimalizovaným zakřivením a rozmístěním, potřebné tuhosti dezénu a o 13 procent větší styčné plochy vzadu. Zvýšení úrovně celkových provozních vlastností na mokru zahrnuje také ještě neutrálnější a lineárnější jízdní charakteristiku.

Bridgestone_Battlax_Sport_Touring_T32- (2)

Mimořádná způsobilost pneumatiky Battlax Sport Touring T32 pro jízdu za deštivého počasí je završena vynikajícími brzdnými výkony na mokru. V porovnání s předchůdcem je brzdná vzdálenost v těchto podmínkách o 7 procent kratší než u předchůdce bez negativního vlivu na životnost.

Technická vylepšení pneumatiky Battlax Sport Touring T32 nejsou v žádném případě kosmetického charakteru. Bridgestone vynaložil nesmírné úsilí při vývoji optimální kombinace konstrukce pneumatiky a složení její směsi, která této sportovní cestovní pneumatice zajišťuje vynikající ovladatelnost na suchu a mokru ve spojení s excelentní stabilitou ve vysokých rychlostech, při jízdě přímým směrem i v zatáčkách.

Přečtěte si také:   V Bridgestone vyvinuli speciální sportovní pneumatiky Potenza pro elektrické SUV značky Maserati

Speciální řada GT

Společnost Bridgestone vyvinula pro středně těžké a těžké cestovní motocykly speciální pneumatiku Battlax Sport Touring T32GT, která svými technickými prvky a konstrukcí dezénu splňuje požadavky této velmi specifické kategorie motocyklů.

Také verze GT využívá nejmodernější technologii „Pulse Groove Pattern“ společnosti Bridgestone společně s optimalizovaným rozmístěním drážek. Specifická konstrukce k tomu přidává optimální tuhost dezénu nezbytnou pro středně těžké a těžké motocykly. Tyto výhody spolu s dalšími faktory umožnily vylepšit provozní vlastnosti a adhezi na mokru v porovnání s pneumatikou Battlax Sport Touring T31. Oproti tomuto předchůdci se navíc prodloužila životnost pneumatiky o 10 procent.

Neuvěřitelné výkony za nepříznivých podmínek

Pneumatika Bridgestone Battlax Sport Touring T32 se vyrábí ve všech rozměrech pro sportovní cestovní motocykly. Pneumatiky T32 a T32GT budou uvedeny na trh na začátku roku 2021.

Přečtěte si také:   Pneumatiky Bridgestone BATTLAX HYPERSPORT S23 byly vybrány pro originální výbavu modelu Yamaha MT-09

Nico Thuy, vedoucí divize motocyklových pneumatik ve společnosti Bridgestone EMIA, o nových pneumatikách říká: „Nová generace sportovních cestovních pneumatik Battlax T32 a T32GT je výsledkem technického know-how a použití vyspělých technologií, které jsou v čele vývoje pneumatik. V porovnání s T31 jsme výrazně vylepšili kontakt pneumatiky s vozovkou. Vytvořili jsme tak pneumatiku, která podává neuvěřitelné výkony dokonce i za nepříznivých podmínek. Chtěli jsme poskytnout jezdcům více kontroly a jistoty při jízdě na mokru, a přesně to tato pneumatika nabízí. Je také skvělé, že díky verzím GT můžeme tyto benefity nabízet ještě širšímu okruhu motocyklistů.“