Magazín

Bridgestone představí na IAA 2018 nejmodernější produkty a řešení

Bridgestone se zaměřuje na identifikaci problémů, jimž čelí vozové parky v každodenním provozu, a nabízí jejich řešení na základě prémiových pneumatik, technologií a služeb.

Ve světě podnikání s rychlými změnami požadují vozové parky, výrobci vozidel a další významní zákazníci praktická, trvale udržitelná a hospodárná řešení. Bridgestone na tyto požadavky reaguje nabídkou průkopnických nových produktů, technologií a digitálních řešení, které přispívají k utváření budoucí mobility.

Bridgestone představí na podzim na IAA 2018 v Paříži nejmodernější inovace, jimiž rozšíří svou nabídku prémiových pneumatik a řešení pro mobilitu.

Nové vrcholné pneumatiky a inovativní řešení pro vozové parky

Vozové parky v současnosti požadují produkty a služby, které jsou hospodárné, praktické a trvale udržitelné.

Bridgestone představí na letošním veletrhu IAA novou generaci pneumatik Ecopia pro nákladní vozidla a autobusy. Nová řada pneumatik Ecopia, vyvinutá a testovaná v partnerství s fleetovými zákazníky společnosti Bridgestone z celé Evropy, bude mít pozitivní vliv na celoroční provozní náklady vozových parků významným snížením spotřeby paliva a zároveň nabídne jedinečné přednosti v podobě vynikající adheze na mokru a dlouhé životnosti bez kompromisů. Nové pneumatiky jsou jako obvykle zkonstruovány pro několikanásobné protektorování procesem Bandag, jež významně prodlouží jejich životnost.

Bridgestone na IAA poprvé uvede také nové řešení pro údržbu vozidel fleetových zákazníků. Nejmodernější aplikace na základě digitálních technologií poskytne provozovatelům vozových parků přehled, vycházející z provozních údajů. Tím lze předcházet běžným problémům v každodenním provozu a zvýšit disponibilitu vozidla.

Nová rozhraní poskytnou vozovým parkům a obchodním partnerům vynikající výhody

Bridgestone bude od roku 2019 dodávat pneumatiky pro nákladní vozidla a autobusy se systémem elektronického označování RFID (radio-frequency identification).

RFID zvýší přidanou hodnotu pro fleetové zákazníky sledováním stavu koster jejich pneumatik a poskytováním časově efektivního a přesného systému pro sdílení a zadávání dat. Zákazníci budou mít volný přístup k výsledkům analýzy dat, které přispějí k vylepšování provozních činností a optimalizaci celkových nákladů na vlastnění.

RFID se bude využívat v rámci všech rozhraní Bridgestone a významně zvýší hodnotu systémů pro správu pneumatik ve vozových parcích, známých pod označením „Total Tyre Care“. Program „Total Tyre Care“, nabízený 2100 prodejci, kteří jsou členy sítě Bridgestone Partner, zajišťuje optimální bezpečnost a snižuje náklady na údržbu a další náklady související s pneumatikami. Tím je zaručena maximální hospodárnost provozu vozidel ve vozovém parku.

Jasné směřování do budoucnosti

Výše uvedená nejmodernější řešení jsou pouhým začátkem cesty společnosti Bridgestone do budoucnosti mobility. Makrotrendy, mezi něž patří změna klimatu a digitalizace, a rostoucí vliv konektivity, autonomní jízdy, sdílení vozidel a elektrické mobility představují nové výzvy. Odborníci společnosti Bridgestone nepřetržitě pracují na vývoji nejmodernějších digitálních řešení pro podporu mobility prostřednictvím kombinace inovací, partnerství a výzkumu. Návštěvníci veletrhu IAA 2018 se budou moci osobně seznámit s některými oblastmi, na nichž Bridgestone pracuje, aby poskytoval vozovým parkům bezpečná, hospodárná, praktická a trvale udržitelná řešení pro budoucnost.

Bridgestone „smart corner concept“ poprvé aplikuje revoluční technologii ologic na konceptech pneumatik pro nákladní vozidla a autobusy. Technologie ologic, vyvinutá pro elektricky poháněná vozidla, používá velký průměr a užší běhoun k zajištění výjimečné hospodárnosti, a to vše bez kompromisů v oblasti bezpečnosti.

Divize Firestone Industrial Products bude na IAA prezentovat svou průkopnickou technologii vzduchových tlumičů Airide Pro. Systém Airide Pro, koncipovaný pro návěsy a přívěsy, minimalizuje nežádoucí pohyby nástavby a náprav, čímž zvyšuje komfort odpružení, prodlužuje životnost pneumatik a snižuje celkové náklady na vlastnění.

Navštivte expozici společnosti Bridgestone (hala 16, stánek C01), zúčastněte se tiskové konference (19. září v 9:15 v expozici Bridgestone) a objevte více o výše uvedených průkopnických řešeních, technologiích a produktech pro podporu mobility.