Magazín

Bridgestone představí na CES 2020 komplexní řešení pro mobilitu

Bridgestone se jako vystavovatel poprvé zúčastní každoročního veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show) v Las Vegas, jehož nadcházející ročník se koná ve dnech 7. až 10. ledna 2020. Bridgestone zaměří ve své interaktivní expozici pozornost na několik řešení pro mobilitu, jejichž prostřednictvím přispěje k realizaci autonomní budoucnosti s rozšířenou mobilitou a vyšší úrovní bezpečnosti i hospodárnosti.

„CES je pro Bridgestone jedinečnou příležitostí k tomu, abychom ukázali, jak se přeměňujeme v nejdůvěryhodnějšího partnera pro řešení mobility,“ řekl TJ Higgins, viceprezident a ředitel pro globální strategie ve společnosti Bridgestone. „Bridgestone se opírá o téměř 90letou historii využívání vyspělých technologií a výzkumu k vývoji pokrokových produktů, služeb a řešení pro svět v pohybu. Co se týče budoucnosti, kombinujeme naše odborné znalosti v oblasti pneumatik s rozmanitými digitálními řešeními. Výsledkem jsou síťově propojené produkty a služby na podporu bezpečné a trvale udržitelné mobility. Bridgestone tak i nadále přispívá k rozvoji lidské společnosti.“

Bridgestone vystaví na veletrhu CES řadu nejmodernějších řešení pro mobilitu. Mezi ně patří i následující řešení:

  • Bezvzduchové pneumatiky Bridgestone pro rozšířenou mobilitu – Bridgestone se opírá o téměř 90letou historii zásadních produktových inovací a vyvíjí pneumatiky, které umožňují bezpečnou a bezproblémovou mobilitu. Bridgestone ve své výstavní expozici na veletrhu CES představí své portfolio vyspělých bezvzduchových pneumatik, včetně konceptů pro osobní mobilitu a využití ve firemních vozových parcích. Návštěvníci veletrhu CES se budou moci na exponátech přesvědčit o tom, že bezvzduchové pneumatiky Bridgestone vytvářejí s kolem velmi odolný celek. Díky této konstrukci nemusí být pneumatiky huštěny vzduchem. Tím jsou v podstatě eliminovány časové ztráty a rizika spojené s defektem pneumatiky. Bridgestone rovněž vystaví elastickou konstrukci kola a bezvzduchové pneumatiky pro lunární vozidlo, které je aktuálně vyvíjeno pro mezinárodní vesmírnou výzkumnou misi.
  • Preventivní technologie chytré pneumatiky pro vyšší úroveň bezpečnosti – Současné technologie v oblasti mobility nedokážou sledovat dění v pneumatice a na povrchu vozovky, což je překážka na cestě ke zcela autonomní jízdě. Bridgestone uspokojuje tento požadavek novou generací digitálního dvojčete pneumatiky. Přitom využívá své patentované znalosti, senzory pneumatik a výkonné simulace. Bridgestone na veletrhu CES předvede, jak lze digitální dvojče a technologii síťově propojené pneumatiky používat k vytváření specifických predikcí, které mohou zvyšovat preciznost bezpečnostních systémů vozidla.
  • Webfleet Solutions pro vyšší hospodárnost – Platforma Webfleet Solutions společnosti Bridgestone používá data a analytiku pro maximalizaci hospodárnosti provozu milionů vozidel. Návštěvníci veletrhu CES budou moci sledovat simulaci platformy v pohybu, která ukáže, jak telematika řídí „ekosystém“ síťově propojených automobilů a zvyšováním bezpečnosti a nákladové efektivity mění způsob podnikání na celém světě.

Více informací o společnosti Bridgestone a jejích nových inovacích naleznete v historicky první expozici Bridgestone na veletrhu CES (výstaviště Las Vegas Convention Center (LVCC), severní hala, stánek 4619).