News

Bridgestone Potenza Sport je vítězem testu letních pneumatik pro rok 2022 v časopise Auto Express

Bridgestone_Potenza_Sport- (1)

Pneumatika Bridgestone Potenza Sport zvítězila v testu letních pneumatik pro rok 2022, který zorganizoval časopis Auto Express, a získala tak jedno z dosud nejprestižnějších ocenění.

Steve Fowler, šéfredaktor časopisu Auto Express, řekl: „Bridgestone Potenza Sport je naší nejlepší letní pneumatikou pro rok 2022. Dominovala výsledkům ve všech čtyřech testech brzdění a ovladatelnosti na suchu i mokru. Poskytuje bezprostřední kontakt s vozovkou a bezpečné jízdní vlastnosti na mokrém povrchu. Jednoznačnou výhodu měla také při brzdění. A díky sportovnímu charakteru a vysoké odolnosti při rychlé jízdě je jasné, že Bridgestone má pneumatiku, která dokáže porážet ty nejlepší.“

Ultra vysoce výkonná pneumatika se může pochlubit již jedním významným triumfem. Ve verzi pro kola s průměrem ráfku 18 palců nechala v roce 2021 za sebou šest konkurenčních produktů a zvítězila v testu sportovních pneumatik, který se uskutečnil v režii magazínu AutoBild sportscars.

Organizace TÜV SÜD, která patří v Evropě mezi nejrenomovanější nezávislé instituty pro testování automobilů. Ta potvrdila již před uvedením ultra vysoce výkonné pneumatiky Bridgestone na trh, že Potenza Sport dosahuje v porovnání s konkurenty v prémiovém segmentu nejlepších výsledků, ať se jedná o brzdění na suchém povrchu, nebo stabilitu při průjezdu zatáčkou a jízdě přímým směrem.

Přečtěte si také:   Bridgestone zavádí do nové produktové řady pneumatik Ecopia pro dálkovou dopravu technologie ENLITEN, které vozovým parkům zvýší hospodárnost a sníží provozní náklady

Andrea Manenti, viceprezident, který nese ve společnosti Bridgestone odpovědnost za severní region, k tomu poznamenal: „Máme radost, že jsme zvítězili v testu letních pneumatik pro rok 2022, který zveřejnil časopis Auto Express. Bridgestone je na pneumatiku Bridgestone Potenza Sport velmi hrdý, a toto ocenění umocňuje vysokou výkonnost této pneumatiky.“

Potenza Sport, nabízená v 96 rozměrech pro kola s průměrem ráfku od 17 do 22 palců, kombinuje průkopnického ducha společnosti Bridgestone a její know-how v segmentu vysoce výkonných pneumatik s výsledky rozsáhlého výzkumu trhu. Díky tomu umožňuje řidičům využívat výkonový potenciál svého vozu s pocitem naprosté kontroly.


TIP: Najděte si pneumatiky Bridgestone Potenza Sport za ty nejlepší ceny!


Bridgestone si na začátku vývoje pneumatiky Potenza Sport stanovil cíl vytvořit pneumatiku, která bude splňovat očekávání řidičů a jejich požadavky na vysoce výkonné pneumatiky a současně jim umožní úspěšně zvládat výzvy, s nimiž se setkávají v každodenním provozu. Bridgestone proto před zahájením vývoje pneumatiky Potenza Sport uskutečnil rozsáhlý výzkum trhu, v němž se dotazoval více než 3800 koncových uživatelů z celé Evropy. Na základě jejich odpovědí zkonstruoval Bridgestone ultra vysoce výkonnou pneumatiku, která vychází vstříc potřebám a očekáváním řidičů z hlediska ovladatelnosti vozidla a jistoty při jeho řízení.

Bridgestone použil v konstrukci pneumatiky Potenza Sport, dezénu běhounu a složení směsi rozmanité inovativní technologie, které jí umožňují dosahovat nejvyšší úrovně provozních vlastností. Mezi nejmodernější technologie v dezénu pneumatiky patří inovativní 3D lamely, které zvyšují smykovou tuhost, což přináší výhody při brzdění a větší odolnost vůči oděru. Optimalizované složení směsi ve spojení s inovativní technologií její výroby vylepšuje provozní vlastnosti na mokru a suchu.

Firma Bridgestone používá také novou hybridní výztuhu prostřední části běhounu mezi ramenními oblastmi, která maximalizuje stabilitu pneumatiky ve vysokých rychlostech. Sportovní konstrukce kostry rovněž zvyšuje stabilitu a zrychluje reakce na řízení, ale současně také optimalizuje valivý odpor.

Zásadní roli při technické realizaci projektu pneumatiky Potenza Sport sehrála patentovaná technologie společnosti Bridgestone pro virtuální vývoj pneumatik, která celý proces významně urychluje a přispívá k ochraně životního prostředí. Tato technologie umožňuje vývojářům firmy Bridgestone s mimořádnou přesností předvídat skutečné provozní vlastnosti pneumatiky již ve vývojové fázi, aniž by bylo nutné ji vyrobit a podrobit jízdním zkouškám. To přináší úsporu surovin a další benefity pro životní prostředí, ale také se tím zkracuje vývojový proces a urychluje uvedení výsledného produktu na trh.

Přečtěte si také:   Bridgestone podporuje globální tým sportovních ambasadorů pro Letní olympijské a paralympijské hry 2024 v Paříži

Pneumatika Bridgestone Potenza Sport a její technologie jako celek souzní s iniciativou Bridgestone E8 Commitment, která slouží managementu jako „maják“ s cílem získávat důvěru budoucích generací. Bridgestone E8 Commitment je široce pojatou, globální firemní iniciativou, jež jasně definuje přidanou hodnotu, kterou se Bridgestone zavazuje poskytovat společnosti, zákazníkům a budoucím generacím v osmi zájmových oblastech začínajících v angličtině na písmeno „E“ (Energy – energie, Ecology – ekologie, Efficiency – hospodárnost, Extension – rozšíření, Economy – ekonomika, Emotion – emoce, Ease – snadnost a Empowerment – posílení postavení). Na jejich základě Bridgestone řídí své strategické priority, rozhodování a úsilí o trvalou udržitelnost ve všech oblastech svých obchodních a provozních činností.

Potenza Sport poskytuje „Emoce: závazek inspirovat nadšení a šířit radost ve světě mobility“.