Magazín

Bridgestone obnovil výrobu v Evropě již v celém rozsahu

Burgos (Španělsko)
Továrna Bridgestone, Burgos (Španělsko)

Společnost Bridgestone EMIA obnovila včera výrobu i ve svých evropských výrobních závodech v Bari (Itálie) a Lanklaaru (Belgie). Francouzský závod Béthune bude znovu zprovozněn dnes, 21. dubna 2020.

Tyto kroky následují po oznámení ze dne 14. dubna o obnovení výroby ve všech výrobních závodech Bridgestone ve Španělsku (Burgos, Bilbao a Puente San Miguel) a Rusku (Uljanovsk). Dnešní krok znamená, že se k výrobě vrátila kompletní produkční síť společnosti Bridgestone EMIA. Výjimkou jsou indické a jihoafrické výrobní závody, které zůstávají prozatím uzavřeny.

Výrobní závody Bridgestone byly uzavřeny v reakci na rozsáhlý pokles poptávky po pneumatikách v důsledku pandemie onemocnění Covid-19. Poptávka firemních i soukromých zákazníků po pneumatikách Bridgestone se však již začíná znovu zvyšovat. Pro zajištění plynulých dodávek bylo přijato rozhodnutí o kompletním obnovení výroby.

Nicméně situace způsobená pandemií onemocnění Covid-19 zůstává stále vážná. Proto je ve všech závodech s obnovenou výrobou nejvyšší prioritou zdraví a bezpečnost zaměstnanců. Bridgestone se i nadále důsledně řídí pokyny a doporučeními Centra pro kontrolu a prevenci nemocí CDC (Centers for Disease Control and Prevention) a Světové zdravotnické organizace WHO (World Health Organization), jakož i vládními opatřeními v zemích, v nichž provozuje své výrobní závody. Bridgestone kromě toho zavedl do praxe komplexní postupy a kontroly v souladu se svými předpisy pro ochranu zdraví zaměstnanců, aby byl zajištěn společenský odstup ve spojení s dostatečnou ochranou zaměstnanců.

Bridgestone v tomto období i nadále důkladně sleduje aktuální zdravotní situaci a vývoj poptávky po svých produktech.