Pneumatiky Letní pneumatiky

Bridgestone DriveGuard nabízí podobné vlastnosti jako run-flat, ale je lehčí a měkčí + video

Bridgestone, největší společnost na světě, vyrábějící pneumatiky a gumárenské produkty, nabízí od ledna 2017 na všech evropských trzích novou revoluční cestovní pneumatiku DriveGuard.

Pneumatika Bridgestone DriveGuard nabízí všem motoristům ještě více výhod a bezpečnosti. Její konstrukce přitom umožňuje použití pro téměř všechny druhy osobních automobilů. Pneumatika Bridgestone DriveGuard zbaví řidiče obav z poškození pneumatiky a vyznačuje se vysokou úrovní bezpečnosti, výkonu na mokru, komfortu a hospodárnosti. Pro řidiče to znamená ještě větší pocit jistoty, vyšší úroveň bezpečnosti a praktičnosti.

Pneumatika DriveGuard, která již získala několik prestižních ocenění, umožňuje díky svým vyztuženým bočnicím a technicky vyspělé konstrukci chladicích žeber zachovat ovladatelnost vozidla i po ztrátě tlaku. Řidič tak může pokračovat v jízdě dalších až 80 km rychlostí 80 km/h.

Značka Bridgestone proslula vývojem výjimečných a průkopnických technologií a její nová pneumatika DriveGuard je revoluční v následujících ohledech:

Možnost použití pro všechny osobní vozy bez ohledu na výrobce nebo model. Pneumatika Bridgestone DriveGuard není určena výlučně pro prvovýbavu specifických značek nebo modelů osobních vozů a může být pořízena pro většinu osobních vozů vybavených systémem TPMS, který je od listopadu 2014 povinnou výbavou nových osobních vozů prodávaných v Evropě. Na základě stavu vozového parku z roku 2016 by tak mohlo být pneumatikami DriveGuard potenciálně vybaveno 32 milionů vozidel.

Jedinečné řešení pro prakticky všechny druhy poškození pneumatiky (včetně bočnice a běhounu), které se liší od ostatních systémů pro zajištění mobility s poškozenou pneumatikou (např. těsnicí prostředek). Průkopnická technologie DriveGuard používá patentovanou, technicky vyspělou konstrukci chladicích žeber v kombinaci s vyztuženými bočnicemi, které jsou díky své odolnosti schopny plnit nosnou funkci. Pro řidiče to v případě poškození pneumatiky znamená zachování ovladatelnosti vozidla a možnost bezpečně a komfortně pokračovat v jízdě dalších 80 km rychlostí až 80 km/h, aby mohl bezpečně opravit nebo vyměnit pneumatiku. Z toho vyplývá ještě větší pocit jistoty v případě poškození pneumatiky.

Přečtěte si také:   Společnost Bridgestone EMIA obdržela druhým rokem v řadě prestižní hodnocení EcoVadis Platinum

Provozní vlastnosti „bez kompromisů“. Pneumatika Bridgestone DriveGuard nabízí nejlepší provozní vlastnosti ve své třídě bez kompromisů při jízdě na mokrém povrchu a z hlediska valivého odporu, což dokládají vynikající hodnocení na informačním štítku EU (A za výkon na mokru a C za valivý odpor) i výsledky nezávislých testů organizace TÜV SÜD. Z nich je patrné, že Bridgestone DriveGuard dosahuje vynikajícího hodnocení v disciplínách, které jsou pro řidiče důležité, například bezpečnost na mokrém povrchu. Pneumatika DriveGuard se tak řadí do čela z hlediska bezpečnosti silničního provozu.

V uplynulých čtyřech letech se muselo 60 % řidičů potýkat s nepříjemnými důsledky poškození pneumatiky, mezi něž patří pocity bezmoci a nejistoty v kombinaci s časovou ztrátou až 3 hodiny7. Nyní dozrála doba k nové definici bezpečnosti pneumatik. Bridgestone DriveGuard je výsledkem neutuchajícího úsilí společnosti Bridgestone o zvyšování bezpečnosti silničního provozu – prakticky za všech podmínek. Nová pneumatika dokáže zabránit nehodám v důsledku proražení pneumatiky, náhlé ztráty tlaku nebo jiného druhu poškození pneumatiky.

„Bridgestone DriveGuard umožní řidiči pokračovat v jízdě a vyhnout se tak bezprostředním nesnázím a nebezpečným situacím, k nimž může dojít po ztrátě tlaku v pneumatice. V rámci příslušných omezení rychlosti jízdy a ujeté vzdálenosti si mohou řidiči sami rozhodnout, kdy a kde si nechají pneumatiku vyměnit. Naše revoluční technologie přispěje ke zvyšování bezpečnosti silničního provozu a řidičům poskytne ještě větší pocit jistoty,“ říká Tom Adams, ředitel prodeje na trhu náhradní spotřeby ve společnosti Bridgestone Europe.

Jak DriveGuard funguje?

Bridgestone DriveGuard je v čele inovací díky nejmodernější technologii, která přináší novou úroveň mobility. Pneumatika DriveGuard nabízí:

 • Mobilitu i po ztrátě tlaku díky: Optimalizovaným, vyztuženým a odolným bočnicím, které nesou hmotnost vozidla po náhlé ztrátě tlaku v pneumatice. Tím je zachována ovladatelnost vozidla pro bezpečné ujetí 80 km rychlostí až 80 km/h
 • Kordové tkanině kostry z vyspělého polyesteru, která je velmi odolná vůči zahřívání, což prodlužuje životnost pneumatiky
 • Směsi Nano Pro-Tech, která snižuje tření mezi molekulami uhlíku, čímž minimalizuje tvorbu tepla v bočnicích a pomáhá pneumatice udržet si svůj tvar
 • Technicky vyspělé konstrukci chladicích žeber na bočnicích. Žebra odvádějí větší množství tepla z bočnic směrem k ráfku, čímž chrání pneumatiku a zvyšují bezpečnost a odolnost
 • Ovladatelnost na mokrém povrchu díky:
  • Výjimečné odolnosti vůči akvaplaningu: lamely s optimalizovaným rozmístěním hlubokých drážek v centrální části dezénu
  • Vynikajícím vlastnostem při průjezdu zatáčkou: propojené bloky v ramenní oblasti s optimalizovaným rozložením tlaku na styčnou plochu
  • Krátkým brzdným vzdálenostem: směs s vysokým obsahem siliky a technologií Nano Pro-Tech
 • Komfort díky:
  • Nové konstrukci prostřední části běhounu mezi ramenními oblastmi, která zlepšuje pohlcování rázů od nerovností vozovky
  • Optimalizované pryžové výztuze
  • Konstrukci s nižší hmotností
  • Speciálním úpravám pro zvýšení komfortu u jednotlivých rozměrů
   Vyšší tuhosti umožňující dosažení komfortu porovnatelného s konvenčními pneumatikami
Přečtěte si také:   Falken e. ZIEX je pneumatika určená přímo pro elektromobily

Letní pneumatika Bridgestone DriveGuard je v Evropě nabízena v 19 rozměrech, zimní pneumatika Bridgestone DriveGuard je k dispozici v 11 rozměrech – od 185/65 R 15 do 245/40 R 18.