Bridgestone DriveGuard nabízí podobné vlastnosti jako run-flat, ale je lehčí a měkčí + video

Bridgestone, největší společnost na světě, vyrábějící pneumatiky a gumárenské produkty, nabízí od ledna 2017 na všech evropských trzích novou revoluční cestovní pneumatiku DriveGuard.

Pneumatika Bridgestone DriveGuard nabízí všem motoristům ještě více výhod a bezpečnosti. Její konstrukce přitom umožňuje použití pro téměř všechny druhy osobních automobilů. Pneumatika Bridgestone DriveGuard zbaví řidiče obav z poškození pneumatiky a vyznačuje se vysokou úrovní bezpečnosti, výkonu na mokru, komfortu a hospodárnosti. Pro řidiče to znamená ještě větší pocit jistoty, vyšší úroveň bezpečnosti a praktičnosti.

Pneumatika DriveGuard, která již získala několik prestižních ocenění, umožňuje díky svým vyztuženým bočnicím a technicky vyspělé konstrukci chladicích žeber zachovat ovladatelnost vozidla i po ztrátě tlaku. Řidič tak může pokračovat v jízdě dalších až 80 km rychlostí 80 km/h.

Značka Bridgestone proslula vývojem výjimečných a průkopnických technologií a její nová pneumatika DriveGuard je revoluční v následujících ohledech:

Možnost použití pro všechny osobní vozy bez ohledu na výrobce nebo model. Pneumatika Bridgestone DriveGuard není určena výlučně pro prvovýbavu specifických značek nebo modelů osobních vozů a může být pořízena pro většinu osobních vozů vybavených systémem TPMS, který je od listopadu 2014 povinnou výbavou nových osobních vozů prodávaných v Evropě. Na základě stavu vozového parku z roku 2016 by tak mohlo být pneumatikami DriveGuard potenciálně vybaveno 32 milionů vozidel.

Jedinečné řešení pro prakticky všechny druhy poškození pneumatiky (včetně bočnice a běhounu), které se liší od ostatních systémů pro zajištění mobility s poškozenou pneumatikou (např. těsnicí prostředek). Průkopnická technologie DriveGuard používá patentovanou, technicky vyspělou konstrukci chladicích žeber v kombinaci s vyztuženými bočnicemi, které jsou díky své odolnosti schopny plnit nosnou funkci. Pro řidiče to v případě poškození pneumatiky znamená zachování ovladatelnosti vozidla a možnost bezpečně a komfortně pokračovat v jízdě dalších 80 km rychlostí až 80 km/h, aby mohl bezpečně opravit nebo vyměnit pneumatiku. Z toho vyplývá ještě větší pocit jistoty v případě poškození pneumatiky.

Přečtěte si také:   Nová pneumatika Bridgestone Duravis Van pro rozvážkovou dopravu. Klade důraz na hospodárnost

Provozní vlastnosti „bez kompromisů“. Pneumatika Bridgestone DriveGuard nabízí nejlepší provozní vlastnosti ve své třídě bez kompromisů při jízdě na mokrém povrchu a z hlediska valivého odporu, což dokládají vynikající hodnocení na informačním štítku EU (A za výkon na mokru a C za valivý odpor) i výsledky nezávislých testů organizace TÜV SÜD. Z nich je patrné, že Bridgestone DriveGuard dosahuje vynikajícího hodnocení v disciplínách, které jsou pro řidiče důležité, například bezpečnost na mokrém povrchu. Pneumatika DriveGuard se tak řadí do čela z hlediska bezpečnosti silničního provozu.

V uplynulých čtyřech letech se muselo 60 % řidičů potýkat s nepříjemnými důsledky poškození pneumatiky, mezi něž patří pocity bezmoci a nejistoty v kombinaci s časovou ztrátou až 3 hodiny7. Nyní dozrála doba k nové definici bezpečnosti pneumatik. Bridgestone DriveGuard je výsledkem neutuchajícího úsilí společnosti Bridgestone o zvyšování bezpečnosti silničního provozu – prakticky za všech podmínek. Nová pneumatika dokáže zabránit nehodám v důsledku proražení pneumatiky, náhlé ztráty tlaku nebo jiného druhu poškození pneumatiky.

„Bridgestone DriveGuard umožní řidiči pokračovat v jízdě a vyhnout se tak bezprostředním nesnázím a nebezpečným situacím, k nimž může dojít po ztrátě tlaku v pneumatice. V rámci příslušných omezení rychlosti jízdy a ujeté vzdálenosti si mohou řidiči sami rozhodnout, kdy a kde si nechají pneumatiku vyměnit. Naše revoluční technologie přispěje ke zvyšování bezpečnosti silničního provozu a řidičům poskytne ještě větší pocit jistoty,“ říká Tom Adams, ředitel prodeje na trhu náhradní spotřeby ve společnosti Bridgestone Europe.

Jak DriveGuard funguje?

Bridgestone DriveGuard je v čele inovací díky nejmodernější technologii, která přináší novou úroveň mobility. Pneumatika DriveGuard nabízí:

 • Mobilitu i po ztrátě tlaku díky: Optimalizovaným, vyztuženým a odolným bočnicím, které nesou hmotnost vozidla po náhlé ztrátě tlaku v pneumatice. Tím je zachována ovladatelnost vozidla pro bezpečné ujetí 80 km rychlostí až 80 km/h
 • Kordové tkanině kostry z vyspělého polyesteru, která je velmi odolná vůči zahřívání, což prodlužuje životnost pneumatiky
 • Směsi Nano Pro-Tech, která snižuje tření mezi molekulami uhlíku, čímž minimalizuje tvorbu tepla v bočnicích a pomáhá pneumatice udržet si svůj tvar
 • Technicky vyspělé konstrukci chladicích žeber na bočnicích. Žebra odvádějí větší množství tepla z bočnic směrem k ráfku, čímž chrání pneumatiku a zvyšují bezpečnost a odolnost
 • Ovladatelnost na mokrém povrchu díky:
  • Výjimečné odolnosti vůči akvaplaningu: lamely s optimalizovaným rozmístěním hlubokých drážek v centrální části dezénu
  • Vynikajícím vlastnostem při průjezdu zatáčkou: propojené bloky v ramenní oblasti s optimalizovaným rozložením tlaku na styčnou plochu
  • Krátkým brzdným vzdálenostem: směs s vysokým obsahem siliky a technologií Nano Pro-Tech
 • Komfort díky:
  • Nové konstrukci prostřední části běhounu mezi ramenními oblastmi, která zlepšuje pohlcování rázů od nerovností vozovky
  • Optimalizované pryžové výztuze
  • Konstrukci s nižší hmotností
  • Speciálním úpravám pro zvýšení komfortu u jednotlivých rozměrů
   Vyšší tuhosti umožňující dosažení komfortu porovnatelného s konvenčními pneumatikami
Přečtěte si také:   Bridgestone vyvinul pro nové D-SUV Maserati Grecale speciální verzi pneumatik Potenza Sport

Letní pneumatika Bridgestone DriveGuard je v Evropě nabízena v 19 rozměrech, zimní pneumatika Bridgestone DriveGuard je k dispozici v 11 rozměrech – od 185/65 R 15 do 245/40 R 18.