Magazín

Bridgestone byl vybrán jako dodavatel pneumatik pro supersportovní vůz Lamborghini Huracán STO

Bridgestone_Potenza-Lamborghini_Huracan-STO-1

Značka Lamborghini si vybrala Bridgestone jako dodavatele pneumatik pro nový supersportovní vůz Lamborghini Huracán STO, který bude uveden na trh v roce 2021.

Bridgestone vyvinul pro model Huracán STO specifickou pneumatiku Potenza. Společnost připravila pro Lamborghini vysokovýkonnou pneumatiku, která maximalizuje trakci, jízdní vlastnosti i ovladatelnost a umožňuje dosahovat extrémních celkových výkonů.

Dokonalá fúze technologie a designu

Pneumatika Bridgestone Potenza, vyvinutá specificky pro supersportovní vůz Lamborghini Huracán STO, je výsledkem nové spolupráce mezi oběma partnery, kteří jsou lídry ve svých odvětvích. Stejně jako Lamborghini Huracán STO jsou také na zakázku zkonstruované pneumatiky Bridgestone Potenza dokonalou fúzí technologie a designu.

Přečtěte si také:   Pirelli vybavuje Hyundai Ioniq 5 N speciálními pneumatikami P Zero Elect

U pneumatiky, která má maximalizovat výkony supersportovního vozu, je klíčem k úspěchu kombinace dezénu a konstrukce vnitřního prostoru pneumatiky a samozřejmě i využití nejmodernějších technologií. Pneumatiky Potenza mají asymetrický dezén, který zrychluje reakce na řízení a zvyšuje stabilitu při průjezdu zatáčkou. Struktura prostřední části běhounu mezi ramenními oblastmi při průjezdu zatáčkou rovnoměrně rozděluje tlak na celou styčnou plochu. Tyto prvky, ve spojení s nově vyvinutou směsí běhounu, která zvyšuje adhezi, poskytují řidičům vozu Huracán STO sportovní výkony na úrovni závodních vozů.

Bridgestone_Potenza-Lamborghini_Huracan-STO-2

Nový projekt

Bridgestone využil intenzivní spolupráci s Lamborghini i svou technologii virtuálního vývoje a dosáhl v rámci vývojového procesu maximálních výsledků navzdory omezením, která přinesla pandemie onemocnění COVID-19.

Přečtěte si také:   Pneumatiky Bridgestone BATTLAX HYPERSPORT S23 byly vybrány pro originální výbavu modelu Yamaha MT-09

Kompetence společnosti Bridgestone v oblasti virtuálního vývoje pneumatik sehrály klíčovou roli. Díky nim dosáhly pneumatiky Potenza vynikajících výkonů ve stanoveném časovém rámci. Výrobce pneumatik testoval různé kombinace ve virtuálním prostředí a ve virtuálním jízdním simulátoru začlenil chování pneumatik do systému vozidla, aby pro Lamborghini nalezl dokonalou kombinaci. Výsledný proces byl od začátku až do konce efektivnější a přinesl také nižší zatížení životního prostředí.

Výroba modelu Lamborghini Huracán STO bude zahájena na začátku roku 2021. Bridgestone bude kromě individualizované pneumatiky Potenza, zaměřené především na silniční provoz, dodávat také speciální verzi, homologovanou rovněž pro silniční provoz, ale optimalizovanou pro jízdu na závodních okruzích. Tato varianta využívá „závodní“ technologie, které maximalizují výkony vozidla na závodním okruhu, a to především na suchém povrchu.

Bridgestone_Potenza-Lamborghini_Huracan-STO-3

Steven De Bock, viceprezident společnosti Bridgestone EMIA, odpovědný za trhy náhradní spotřeby a originální výbavy, k nové pneumatice uvedl: „Pro náš tým bylo potěšením poprvé spolupracovat tak úzce a na tak vzrušujícím projektu s Lamborghini. Huracán STO je neuvěřitelným technickým skvostem, který si zaslouží na míru střiženou pneumatiku, jež mu umožní realizovat maximální výkonový potenciál. Mohu s hrdostí říci, že Bridgestone přesně takovou vysokovýkonnou pneumatiku dodal. Práce na projektu, který je v mnoha ohledech v čele technického vývoje, byla pro náš tým fantastická.“