Magazín

BMW řady 6 Gran Turismo bude s 19″ koly z výroby vyjíždět na pneu Hankook

Hankook_prvovyroba-bmw-6-gt

Kombinace vysokého komfortu spolu s dynamickou a sportovní jízdou, to jsou vlastnosti luxusního BMW řady 6 Gran Turismo, kterých dosahuje mimo jiné díky vysoce výkonným pneumatikám Hankook Ventus S1 evo 2. Pneumatiky v provedení run-flat se dodávají v rozměru 245/45 R19 98Y RSC na přední nápravu a v rozměru na 275/40 R19 101Y RSC zadní nápravu. Mnohokrát oceňovaná letní pneumatika zajišťuje optimální přilnavost na suché a mokré vozovce. Vůz představuje obzvlášť vydařenou kombinaci vozidla kategorie kupé a prostorné limuzíny vyšší třídy s odpovídající výbavou. Pro pneumatiky to znamená, že musí poskytovat nejen vhodný komfort, nýbrž také schopnost nést vysokou zátěž, zejména pokud se využije maximální objem úložného prostoru ve výši 1800 litrů.

Výrobce Hankook dodává pneumatiky nejen pro BMW řady 6 Gran Turismo a luxusní limuzíny BMW řady 7, ale kromě toho aktuálně celkem pro 11 modelů tradičního bavorského výrobce. Na pneumatiky Hankook se obouvají také vozidla modelů BMW X1, X2, X3, X4, X5, X6řady 2 Active Tourer, jakož i BMW řady 4 a řady 6. V porovnání s předchozími lety se výrobci Hankook podařilo své dodávky originálního vybavení významně rozšířit. Spolupráce s koncernovou skupinou BMW Group probíhá od roku 2011 a zahrnuje dodávky zimních, letních a celoročních pneumatik pro osobní vozidla, vozidla typu SUV, jakož i závodních pneumatik.

„Jsme náležitě hrdí, že se nám daří rozvíjet spolupráci v oblasti originální výbavy takových špičkových vozidel, jakými automobily značky BMW jsou. Přestože spotřebitelé vnímají spíše technické finesy vozidla BMW řady 6 Gran Turismo než našich pneumatik, i nadále budou naše produkty hrát klíčovou roli v automobilovém světě,“ prohlásil Han-Jun Kim, generální ředitel Hankook Europe.

Během intenzivní testovací fáze se prokázala vysoká míra komfortu v kombinaci s mimořádně dynamickou jízdou. Pneumatiky tak podtrhují dynamiku a komfort vozidla BMW Gran Turismo řady 6, který sám o sobě zaručuje příjemnou jízdu na dlouhých tratích mimo jiné díky sériovému vybavení vzduchovým odpružením zadní nápravy s automatickou regulací světlé výšky. Pneumatiky musí kromě toho splňovat náročné požadavky ohledně ovladatelnosti na suchých vozovkách a valivého odporu. Kromě toho musí snižovat vnitřní i vnější hlučnost vozidla na minimum. „Museli jsme zkombinovat mimořádné jízdní vlastnosti, vysokou úroveň pohodlí a vynikající výkony na mokré i suché vozovce. To si vyžádalo nejen vývoj speciální běhounové směsi, nýbrž také zásadní sladění materiálů, profilu pneumatiky a konstrukce,“ vysvětluje Dipl.-Ing. Klaus Krause, ředitel vývojářského a výzkumného centra (ETC), výrobce Hankook, provozovaného v Hannoveru, kde probíhá vývoj mimo jiné také pro koncernovou skupinu BMW v Evropě.

Přečtěte si také:   Pneumatiky Bridgestone BATTLAX HYPERSPORT S23 byly vybrány pro originální výbavu modelu Yamaha MT-09

V evropském vývojářském a výzkumném centru výrobce Hankoook v Hannoveru aktuálně působí 80 specialistů a techniků, využívající testovací dráhy ve Španělsku a Finsku, kteří pracují na řešení pneumatik, střižených dle požadavků evropských výrobců automobilů na míru. Zde probíhá také vývoj a důsledné testování pneumatik pro originální výbavu vozů koncernu BMW. Výroba pneumatik pro vozidla BMW řady 6 Gran Turismo probíhá ve vysoce moderním evropském výrobním závodu Hankook v Maďarsku, specializujícího se na produkci pneumatik pro osobní a SUV vozy a řadí se k nejmodernějším výrobním závodům pneumatik na světě.

Hankook-prvovyroba-bmw-6-gt