News

Auto Zeitung: Letní pneumatika Continental je „velmi doporučovaná“

V prvním letošním testu letních pneumatik v rozměru 225/45 R17 udělil časopis Auto Zeitung pneumatice PremiumContact 6 společnosti Continental nejvyšší známku „velmi doporučovaná“ (vydání 6/18). Přitom pochválil zejména nejkratší brzdnou dráhu v porovnání s ostatními pneumatikami a spolehlivé jízdní vlastnosti na mokru. Také zásahy ESP jsou na mokré vozovce „jemné, poskytují podporu a nejsou autoritativní“, uvedla redakce.

Rovněž chování pneumatiky na suché vozovce bylo hodnoceno kladně: „Spolehlivé chování na vozovce, možná vysoká rychlost v zatáčkách, silná na brzdě“, uvedl kolínský časopis ve své zkušební zprávě. „PremiumContact 6 je velmi silná na mokru a také spolehlivá při jízdě na suchu“, tak zní závěr odborníků. Celý test najdete zde.

Redakce otestovala celkem šest pneumatik o rozměru 225/45 R 17 evropských, amerických a asijských značek, testovacím vozem byl SEAT Leon SC 1.4 TSI ACT se šestistupňovou převodovkou. Testovaný rozměr pneumatiky se hodí pro celou řadu osobních automobilů nižší střední až střední třídy.

PremiumContact 6 společnosti Continental přináší komfort, přesnou odezvu řízení, maximální bezpečnost a dobré ekologické vlastnosti v jednom. Aby toho bylo možné dosáhnout, vyvinuli inženýři nové směsi, nový design vzorku podobný špičkové sportovní pneumatice SportContact 6 a dezén s obzvlášť komfortním odvalováním. Letní pneumatika se vyrábí v téměř 120 variantách, v průměrech od 16 do 22 palců pro osobní automobily a SUV. Aktuální produktová paleta nabízí šířku pneumatiky od 205 do 325 milimetrů a profily od 65 do 30 procent; homologace je pro rozmezí od 210 do 300 km/h.

Continental PremiumContact 6
Continental PremiumContact 6