Alu kola

Acura NSX obula exkluzivní třídílná kola Vossen ERA-1

Acura-Honda-NSX-Vossen-ERA-1- (2)

Americký výrobce alu kol na auta Vossen Wheels zveřejnil na svém facebooku velmi zajímavou fotogalerii. V té ukazuje exkluzivní třídílné disky Vossen ERA-1, které obouvá youngtimer Acura NSX, v Evropě spíše známý jako Honda NSX. Toto konkrétní auto pochází ze Spojených arabských emirátů.

Kola Vossen ERA-1 jsou nabízena v rozměrech od 19 palců do 24 palců a cena jednoho disku začíná na 1800 amerických dolarech, což je něco přes 42 tisíc korun.

V případě bílého sporťáku jde o původní Hondu (Acuru) NSX, tedy to, které vzniklo na počátku 90. let minulého století a ve výrobě vydrželo dlouhých 15 let (1990 – 2005). Nízká a sportovní karoserie ukrývá uprostřed uložený motor V6 s objemem 3,2 litru s atmosférickým plněním a vstřikováním paliva. Jeho výkon byl 204 kW/277 koní, což autu umožňovala zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy. Poháněna byla jen zadní kola přes 6stupňovou manuální převodovku. Pohotovostní hmotnost auta činila jen 1373 kilogramů. Tento kousek navíc dostal i vzduchový podvozek.

Co na toto upravené NSX říkáte? Je to styl anebo svatokrádež?

Foto: Laura Huntley, http://lhphotography.net