Magazín

Všechny čistě elektrické vozy Volvo budou standardně dodávány s pneumatikami Recharge

2020_elektromobil_Volvo_XC40_Recharge

V rámci přehodnocení konvenčního používání letních a zimních pneumatik začne společnost Volvo Cars standardně vybavovat své plně elektrické vozy určené pro severní a střední Evropu celoročními pneumatikami Recharge.

Společnost Volvo Cars chce svým zákazníkům usnadnit život prostřednictvím jedné sady pneumatik nabízejících vyšší bezpečnost v širším rozsahu povětrnostních a silničních podmínek než letní nebo zimní pneumatiky. Zákazníci tak nebudou nuceni řešit sezonní výměnu pneumatik a automobilka tím současně přispěje ke snížení emisí CO2.

Pneumatiky Recharge jsou prvními pneumatikami pro celoroční použití, které dosahují třídy A energetické účinnosti. Jedná se o inovaci, která jde ruku v ruce s aspirací společnosti na čelní postavení v oblasti nabídky udržitelnějších produktů v rámci automobilového průmyslu.

Řízení čistě elektrického vozu Volvo XC40 Recharge s pneumatikami Recharge může oproti jízdě na zimních pneumatikách přispět ke snížení spotřeby energie až o 8 %, a tím pádem i k prodloužení dojezdu.

O první elektromobil Volvo XC40 Recharge P8 AWD je zájem. Objednávky se jen hrnou

Pokud vzroste množství zákazníků, kteří budou po celý rok využívat jen jednu sadu pneumatik, bude možné omezit výrobu hliníkových disků, čímž se dále sníží dopad na životní prostředí.

„U elektrických vozidel je udržování co nejnižšího valivého odporu mnohem důležitější než u vozů s tradičním pohonem, protože má mnohem vyšší vliv na spotřebu energie i dojezd,“ uvedla Gisela Blomkvist, ředitelka centra udržitelnosti společnosti Volvo Cars. „Snížení valivého odporu je obvykle řešeno u letních pneumatik. S pneumatikami Recharge tuto charakteristiku vnášíme i do zimních měsíců, což má jasné výhody pro zákazníky i životní prostředí.“

Přečtěte si také:   Goodyear radí, jak lépe zvládat jízdu v zimě. Naučte se, jak se stát v zimě sebejistějším řidičem

Ve velké části Evropy nemusí být vzhledem k aktuálnímu počasí a podmínkám na silnici konvenční používání letních a zimních pneumatik vždy tou nejbezpečnější možnou volbou.

Odborníci společnosti Volvo Cars na bezpečnost zjistili, že je při teplotách kolem nuly na suchém i mokrém povrchu používání tradičních letních nebo zimních pneumatik méně bezpečné. Za těchto podmínek představují pneumatiky Recharge bezpečnější alternativu.

Pneumatiky Recharge, které byly vyvinuty speciálně pro produktovou linii Recharge, nabízejí nejlépe vyvážené bezpečnostní vlastnosti pro celoroční použití, přičemž excelují tam, kde se počasí a silniční podmínky často mění.

„V perfektním světě bychom se každé ráno po probuzení podívali z okna, poslechli si předpověď počasí a na základě získaných informací namontovali na svůj vůz ideální pneumatiky,“ prohlásil Jan Ivarsson, senior expert pro bezpečnost v centru bezpečnosti společnosti Volvo Cars. „To by ale samozřejmě pro lidi znamenalo moc velkou zátěž. Proto jsme do naší nabídky zařadili pneumatiky Recharge, představující nejlépe vyváženou volbu, která pomůže celoročně zajistit našim zákazníkům bezpečné cestování.“

Přečtěte si také:   Cestovatelský rekord: Thierry Sarasyn navštívil na pneumatikách Bridgestone Battlax T32 celkem 15 zemí za pouhých 22 hodin

Pneumatiky Recharge nicméně nemusejí být tou nejlepší variantou pro všechny. Pro zákazníky, kteří žijí v oblastech, kde jsou drsnější zimy a silnice bývají pokryty sněhem či ledem, nebo pro zákazníky, kteří do takových míst často cestují, stále nabízíme jako nejbezpečnější volbu tradiční pneumatiky s vysokým třením nebo s hroty.