News

Volkswagen Financial Services přidá v zimní akci kompletní sadu zimních kol zdarma

zimni pneu

Volkswagen Financial Services nabízí zákazníkům, kteří si prostřednictvím financování pořídí některý z vozů modelových řad Beetle, Golf či Touran kompletní sadu zimních kol zdarma. S výběrem kvalitních zimních plášťů si tak zákazníci nemusí lámat hlavu. „Nabídka se týká pořízení vozů s výhodným úvěrem v rámci akce Volkswagen+ Zimní speciál,“ vysvětluje Lukáš Cankař, ředitel marketingu a retailového prodeje Volkswagen Financial Services.

„Zákazník si při splácení může vybrat až tříměsíční platební prázdniny, úvěr také umožňuje vložit mimořádnou splátku. Produkt je velmi flexibilní a přizpůsobuje se potřebám zákazníka,“ vysvětluje Cankař. Zákazníci, kteří mají dostatek hotovosti a rozhodnou se složit 70% akontaci, a tím financovat jen 30 % hodnoty vozu po dobu 2 let, mohou získat výhodnou úrokovou sazbu 2,99 % p.a. Ti, kdo složí alespoň 30 % hodnoty vozu se mohou těšit na úrokovou sazbu 4,99 % a to při financování až na šest let.

Od 1. listopadu nastává pro řidiče povinnost používat za zákonem definovaných podmínek zimní pneumatiky. Zatímco podmínky použití stanovuje zákon vcelku jasně, definice zimních pneumatik je poměrně vágní. Řidiči by se ale neměli nechat nachytat a měli by u svých vozů využívat kvalitní zimní obutí.

Někteří výrobci levných pneumatik začali v minulých letech zneužívat jistou benevolenci předpisů v definici zimních pneumatik. Nejen české zákony totiž za takové považují pláště s různými označeními, včetně symbolu M+S. Toto označení, které má původ u univerzálních pneumatik pro vozy SUV, ovšem skutečnou zárukou zimního obutí není, byť řidič použitím takových plášťů splní zákonnou povinnost.

„Tou pravou zimní pneumatikou je ta označená symbolem vločky orámované stylizovanou horou,“ vysvětluje Cankař a doplňuje: „Pneumatiky M+S pouze slibují lepší záběrové vlastnosti v bahně a sněhu, nevztahují se na ně ovšem žádné normy. Skutečné zimní pláště ale musí splnit řadu dalších podmínek.“ V Česku, kde je zimní počasí často nevyzpytatelné, by tak podle něj řidiči měli pro své vozy vybírat kvalitní zimní pneumatiky, jejichž speciální směs zajistí dobré vlastnosti i za velmi nízkých teplot a obtížných podmínek. Další informace o značení zimních pneumatik si můžete přečíst v tomto článku.

Přečtěte si také:   Goodyear pokračuje ve sponzorství Goodyear FIA ETRC se zcela novou specifikací pneumatik

O bezpečnosti při jízdě v zimě nerozhodují pouze pneumatiky

Důležité jsou také ráfky, na kterých jsou pneumatiky nasazené. Jak ale správně tyto dva díly zkombinovat? Jednou z možností je zvolit kompletní zimní kola, která nabízejí autorizované servisy automobilových značek. Máte tak jistotu, že budou perfektně sladěná s příslušnými modely vozů stejného výrobce. Například značka Volkswagen úzkostlivě dbá na to, aby její originální kompletní kola splňovala ty nejvyšší požadavky na kvalitu, maximální bezpečnost a aktuální design. Její vývojáři sestavují optimální kombinaci kol a pneumatik pro jednotlivé modely. Hlavní roli při tom hraje testování technické kompatibility – vedle zatížení na nápravu se zohledňují i varianty motoru a dimenzování brzd. Zimní kola musí být dimenzovaná na nejrůznější jízdní podmínky a současně poskytovat velkou míru spolehlivosti – prvotřídní kvalita pneumatik je proto absolutně nutná.