Magazín

Vedení společnosti NEXEN Tire se přemístilo z Prahy do Žatce

Společnost NEXEN Tire přesouvá svůj stěžejní projektový tým z Prahy do Žatce. Vedle zaškolování českých kolegů v Jižní Koreji jde o další krok k posilování pozice společnosti v Ústeckém kraji. Do konce roku 2018 najde v závodu NEXEN Tire práci 500 nových zaměstnanců. Postupně by zde mohlo být zaměstnáno až 1500 lidí. NEXEN Tire se tak zařadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v kraji. Korejská společnost se zároveň snaží podporovat kulturní dění v okolí, což dokazuje například její stabilní a pravidelné partnerství tradiční „Dočesné“, konající se každoročně počátkem září v Žatci.

Od svého přesunu do Žatce si slibuje především zjednodušení a zrychlení firemních postupů při výstavbě a budoucím provozu podniku. „Chceme být blíže našim partnerům z regionu, ale hlavně našim stávajícím i potenciálním zaměstnancům, které zde jistě najdeme,“ říká generální manažer společnosti NEXEN Tire Petr Pospíšil.

V Ústeckém kraji již na počátku roku začala také náborová kampaň. Výsledkem je cesta již druhé skupiny nových zaměstnanců do Jižní Koreje na pracovní stáž. „První skupina 23 nových kolegů z oddělení údržby odcestovala do Jižní Koreje v květnu tohoto roku. Zaškolování proběhlo přímo v továrně NEXEN Tire korejském Changyeongu. Nejdříve se kolegové seznámili s výrobním procesem, pak se rozdělili na jednotlivá oddělení, za něž budou v novém žateckém závodě zodpovídat,“ řekla Linda Kostrůnková, personální manažerka společnosti NEXEN Tire a dodává: „Na tuto skupinu naváže za pár týdnů další v počtu 24 kolegů, tentokrát z oddělení výroby, výrobních technologií, kvality a výzkumu a vývoje.“

Společnost NEXEN Tire v první fázi náboru hledala zaměstnance na manažerské posty a technické specialisty z oblasti údržby výrobních a nevýrobních strojů a zařízení. V další fázi budou nabíráni pracovníci na pozicích týmových vedoucích v oddělení výroby, výrobních technologií a kvality. V neposlední řadě mají rovněž šanci kandidáti s ukončeným vysokoškolským vzděláním se zaměřením na chemii a strojní mechaniku.

Přečtěte si také:   Hankook rozšiřuje svůj evropský závod o výrobní linku na pneumatiky pro nákladní vozidla a autobusy

Partner „Dočesné“ a Ekologického centra Žatec

Kromě náboru nových zaměstnanců a stěhování společnost NEXEN Tire aktivně podporuje kulturní dění v okolí Žatce. Jde především o tradiční, již třetí v řadě, generální partnerství NEXEN Tire akce „Dočesná“, která letos oslavila kulaté šedesátileté výročí. Zhruba 50 000 návštěvníků mělo možnost navštívit informační stánek NEXEN Tire s dětským koutkem, fotonautem či HR pracovníky, kteří rádi poskytli informace ohledně náboru zaměstnanců. Zároveň si mohli návštěvníci na NEXEN Stage ve středu města na Náměstí Svobody poslechnout koncerty předních českých umělců. V sobotu akce vyvrcholila za účasti generálního manažera Petra Pospíšila a prezidenta společnosti Eung-Young Lee zajímavou soutěží o sadu zimních pneumatik vlastního výběru.

Společnost NEXEN Tire je dále partnerem Ekologického centra Žatec. To se věnuje například revitalizaci plochy u Ohře a dalším ekologickým aktivitám. „Naše partnerství s ekologickým centrem je logickým krokem. Společnost NEXEN Tire přistupuje ve svých závodech maximálně šetrně k životnímu prostředí a podobná lokální partnerství jsou pro nás prioritou,“ vysvětluje generální manažer Petr Pospíšil.