Alu kola

V novém pojetí: Kultovní design RONAL R9 je zpět

RONAL R9

Přesně od nového roku společnost Ronal Group opět rozšiřuje svůj sortiment. V podobě designu RONAL R9 vytvořila společnost nové pojetí disku s hlubokým límcem, který se stal hitem již v 80. letech 20. století.

Disk RONAL R9 v novém vydání opět přebírá tuningovou tradici disků pro klasické automobily. Disky RONAL R9 v typickém stylu Penta byly vybaveny, ať již přímo z výroby nebo dodatečně, mnohé historické vozy německých značek od poloviny 70. do konce 80. let minulého století. Poprvé byl tento disk vyráběn v roce 1981 ve velikosti 15 palců, později byl k dostání také s průměrem 16 palců.

Koncern RONAL GROUP nyní tento hvězdicový disk v 15palcové variantě opět zavádí do svého výrobního programu a reaguje tak na velkou poptávku po klasických discích z dob počátků jejich výroby. Tento retro design, který formoval celou jednu generaci automobilových fanoušků, je od ledna 2020 k dostání v povrchové úpravě Vintage stříbrná s leštěným límcem ve velikosti 7×15 palců se středovou roztečí 5×112 a 5×120.

Aktuální nové pojetí disku R9 je certifikováno a schváleno pro některé historické modely automobilů pro provoz na veřejných komunikacích. Hodí se například na Mercedes-Benz W 123, Volkswagen Transporter T3, BMW řady 5 (E28) a každému z těchto veteránů propůjčuje nezaměnitelný vzhled.