Testy pneumatik Testy celoročních pneumatik

Testy ukázaly, které zimní pneumatiky patří k nejbezpečnějším

Continental_testy_zimnich_pneumatik (1)

Pneumatiky Continental se i v tomto roce zúčastnily několika renomovaných testů pneumatik, provedených odbornými médii a mezinárodními autokluby. Mezi množstvím značek zimních a celoročních pneumatik, které se v testech porovnávaly, si produkty Continental z testů odnesly několik prvenství. Kromě zimních pneumatik WinterContact TS860 se na první příčce umístily i celoroční AllSeasonContact.

Nejlepší zimní pneumatiky

Zimní pneumatiky Continental WinterContact TS860 byly testovány v několika prestižních testech. Jeden z největších úspěchů přineslo pneumatikám WinterContact TS860 srovnání, realizované švédským magazínem Teknikens Värld. Během testování Nordic studded and studdless Tire Test 2019 získala tato pneumatika titul nejlepšího obutí pro střední Evropu. Pláště WinterContact TS860 zajišťují vysoký komfort, bezpečnou jízdu v zimě a prokazují dobré vlastnosti i na mokrých cestách.

Pláště WinterContact TS860 vyhodnotil významný německý magazín Auto Bild jako příkladné v porovnání 53 testovaných produktů, díky čemuž pneumatiky zvítězily i v tomto testu. Při hodnocení se porovnávaly tři důležité faktory – nejlepší jízdní vlastnosti v různorodých povětrnostních podmínkách, vysoká přesnost vedení vozidla a stabilní přilnavost v zatáčkách. Auto Bild rovněž dodal, že pneumatiky jsou cenově výhodné, mají velmi dobrý kilometrový nájezd a nízký valivý odpor.

V dalším prestižním německém magazínu Auto Motor und sport si v testu Winter tire test 2019 „TS860ky“ po testování na mokrém, suchém a zasněženém handlingu vysloužily hodnocení „velmi dobré“. K hodnocení pneumatik WinterContact TS 850 P autoři testu uvedli: „Velmi dobrá pneumatika ve všestranných vlastnostech, stabilní a vyvážená boční přilnavost na sněhu, lehko ovladatelná na suchém i mokrém povrchu.“

Zimní pneumatiky Continental WinterContact TS 850 P skončily na prvním místě také v německém magazínu Sportauto. Z testu vyplývá, že navzdory faktu, že tento model figuruje na trhu již více než pět let, mají pneumatiky stále velmi dobré všestranné vlastnosti, stabilní a mimořádně vyváženou dynamiku při jízdě na sněhu, jsou lehce kontrolovatelné a ještě k tomu nabízejí dobrou stabilitu v zatáčkách.

Přečtěte si také:   Na trh přichází nová high-tech pneumatika Continental PremiumContact 7

Autokluby ADAC (Německo), OEAMTC (Rakousko) a TCS (Švýcarsko) po vykonání specializovaných zkoušek pro pneumatiky v segmentu užitkových vozů přidělily nejlepší hodnocení zimním pneumatikám Continental VanContact Winter, vhodným pro dodávky, transportéry a mobilní domy.

Continental_testy_zimnich_pneumatik (2)

Úspěch celoročních pneumatik AllSeasonContact

Společnost Continental však v žebříčcích nebodovala pouze se zimními plášti. Také celoroční Continental AllSeasonContact se v testu All Season Tire Test 2019 německého ACE (Auto Club Europa) společně s GTÜ (Gesellschaft für Technische Überwachung) a rakouského Partner Club ARBÖ (Auto, Motor und Radfahrerbund Österreichs) umístily na první příčce.

Během hodnocení pneumatik nezůstal bez povšimnutí ani jejich nízký valivý odpor. Ten zabezpečuje geometrie bočnice a optimální hloubka vzorku, která přispívá k výraznému snížení spotřeby paliva. AllSeasonsContact se ukázaly také jako pneumatiky s nejlepším výkonem na mokrém povrchu a rovněž na mokrém podkladu získaly nejlepší možné umístění v ovladatelnosti.

Bezpečnost na cestách

Jednu z hlavních strategií technologické společnosti Continental představuje Vision Zero. Její prioritou zůstává i nadále vyrábět kvalitní pneumatiky, které přispějí k dosažení nulového počtu dopravních rizik a nehod na evropských cestách. Bezpečnost pneumatik Continental potvrdily i celoroční testy. „Stejně jako v minulém roce i v tom letošním můžeme mít radost z úspěchů našich pneumatik, které prostřednictvím testů potvrzují nejvyšší normy bezpečnosti a kvality,“ říká Magda Nagy, ředitelka divize marketingu Continental Barum s.r.o.