Testy pneumatik Testy zimních pneumatik

Test zimních pneumatik v rozměru 185/65 R15 vyhrál Continental WinterContact TS 860

Pod titulkem „Dvě naprosto odlišné věci“ zveřejnil automobilový klub ACE ve svém členském magazínu „Lenkrad“ (česky Volant, číslo 10/18) test celoročních a zimních pneumatik, který provedl ve spolupráci s rakouským automobilovým klubem ARBÖ a německou organizací provozující stanice technické kontroly GTÜ. Vítězem testu zimních pneumatik se stal model pneumatik Continental WinterContact TS 860. Ty jako jediné z modelů v testu získaly nejvyšší hodnocení „velmi doporučujeme“. Redakce testovala devět modelů zimních pneumatik o rozměru 185/65 R15. Testované pneumatiky pocházely od evropských, amerických a asijských výrobců; testovacím vozem byl Opel Corsa.

Testovány byly tyto pneumatiky, seřazeno podle konečného pořadí od prvního po psoledního: Continental WinterContact TS 860, Nokian WR D4, Goodyear Ultragrip 9, Dunlop Winter Response 2, Kumho WinterCraft, Bridgestone Blizzak LM001, Nexen Winguard Snow’G WH2, Pirelli Cinturauto Winter a Kenda Wintergen 2 KR501.

U zimních pneumatik dokázala pneumatika značky Continental ve všech kritériích důležitých z hlediska bezpečnosti, jako je například jízda na zimních silnicích, na mokru i na suché vozovce, získat vždy nejvíce bodů z hodnocení. I v hodnocení ekonomičnosti provozu patřila pneumatika WinterContact TS 860 mezi ty nejlepší v testu.

Zdroj foto: www.ace.de