Testy pneumatik Testy letních pneumatik

Test letních UUHP pneu 245/35 R19. Vyhrály Continental a 2x Michelin (2020)

mercedes-benz-a45-amg-continental

Pneumatika Continental SportContact 6 si vyjela v testu letních pneumatik odborného magazínu „sportauto“ (04/2020) první místo. Dokázala se prosadit proti čtyřem konkurentům z evropské i asijské produkce. Redakce testovala vysokovýkonné pneumatiky v rozměru 245/35 R19 na testovacím vozidle Mercedes-AMG A 45 S o výkonu 421 koní.

Vedle testu ovladatelnosti na suché i mokré vozovce byl kladen důraz také na disciplíny související s bezpečností. Při brzdění na mokré i suché vozovce, aquaplaningu, zatáčení i reakci řízení byla sportovní pneumatika SportContact 6 číslo jedna. Po průběžném hodnocení na suché a morké vozovce, kde SportContact 6 získala nejvyšší známky, byla již jasné, že si celkové vítězství nenechá vzít. „Vynikající na mokru i při hraničních hodnotách. Spontánní a stabilní v rychlých manévrech se změnou jízdního pruhu a velmi krátká brzdná dráha na suchém povrchu, vysoká přesnost řízení a nízká citlivost na změny zatížení při jízdě na suchu,“ shrnul výsledek redakční tým.

Test byl rozdělen na tři skupiny pneumatik podle jejich užití. Sportovní pneumatiky rozměru 245/35 Z R19 jsou vhodné pro velké množství automobilů od kompaktní třídy nahoru. Testovaný SportContact 6 je k dispozici v široké škále rozměrů pro automobily s ráfky 18″ až 24″ palců a nabízí velmi krátkou brzdnou dráhu, vysokou přesnost řízení a bezpečnou jízdní stabilitu až do limitu.

Výsledky testu:

„Běžné“ sportovní pneumatiky

  1. Continental SportContact 6
  2. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
  3. Nokian PowerProof
  4. Vredestein Ultrac Vorti
  5. Toyo Proxes Sport

Sportovní pneumatiky

  1. Michelin Pilot Sport 4 S
  2. Goodyear Eagle F1 SuperSport

Semislicky

  1. Michelin Pilot Sport Cup 2
  2. Bridgestone Potenza S007 RS
  3. Giti GitiSport GTR3

Detailní výsledky si můžete přečíst zde.