Testy pneumatik Testy letních pneumatik

Test letních pneumatik časopisu Auto Express vyhrál Hankook Ventus S1 evo 3 (2021)

20210915_Hankook_s_Ventus_S1_evo_3_wins_the_Auto_Express_2021_Summer_Tyre_Test

Vysoce výkonná (UHP) pneumatika Hankook Ventus S1 evo 3 se stala vítězem testu letních pneumatik pro rok 2021 nejprodávanějšího britského automobilového časopisu Auto Express. Letní pneumatika Hankook se umístila na prvním místě tabulky s výsledkem 100 % při brzdění na mokru, což je velmi důležité pro bezpečnost během letních silných dešťů a bouřek.

Neu-Isenburg, Německo, 21. září 2021 – Nejnovější verze vysoce výkonné pneumatiky Ventus S1 evo 3, výrobce prémiových pneumatik Hankook, vyhrála v testu letních pneumatik 2021 časopisu Auto Express, britského nejprodávanějšího automobilového magazínu. Auto Express je od roku 1998 považován spotřebiteli hledajícími nezávislé poradenství o pneumatikách za největšího odborníka na výkon, bezpečnost a úsporu paliva. V testech, které byly zveřejněny ve speciálním vydání v září 2021, se pneumatika Hankook Ventus S1 evo 3 utkala s 10 letními pneumatikami jiných značek v populárním rozměru 225/45 R17.

Každá pneumatika byla hodnocena na základě klíčových parametrů výkonu, včetně přilnavosti na mokru, přilnavosti na suchu, hlučnosti, spotřeby paliva a ceny na testovacím polygonu v severním Německu. Všechny výsledky testů byly převedeny na procenta, která přesně odrážejí relativní výkonnost pneumatiky, která se potom pro získání finálního výsledky sečtou. Pneumatika Hankook Ventus S1 evo 3 se v testu umístila na prvním místě i v kategorii přilnavosti za mokra, což je oblast, kde řidiči s největší pravděpodobností překračují hranice přilnavosti pneumatiky.

Přečtěte si také:   ADAC otestoval 50 letních pneumatik 205/55 R16. Nejlépe dopadla pneu Goodyear EfficientGrip Performance 2 (2023)

Auto Express komentoval výsledek takto: „Zastavit o dva metry dříve než druhá nejlépe testovaná pneumatika, která do úplného zastavení na tachometru zbývalo ještě téměř 21 km/h (13 mp/h) v okamžiku, kdy už Ventus zastavil, to už stojí za pozornost. Hankook vynikal nejen při jízdě na rovině, ale byl dobrý i na okruhu při řízení za mokra, kdy se spojil silný výkon přední nápravy s přilnavostí zadní nápravy. Dobrý vyrovnaný výkon, s přesným řízením umožňujícím bezpečný a rychlý průjezd zatáčkami. Dobře fungovala i v testu aquaplaningu při větším objemu vody na vozovce.“

AEX_TyreTest_2021_WinnerBritský internetový prodejce pneumatik Blackcircles.com, který test pneumatik sponzoroval, dospěl k závěru, že „Hankook byl u zákazníků velmi oblíbenou volbou, přičemž v recenzích často chválili přilnavost pneumatiky, její vynikající jízdní vlastnosti a celkový výkon.“

“Jsme velmi potěšeni s výsledkem nejnovějšího testu letních pneumatik časopisu Auto Express. Pneumatika Ventus S1 evo 3 již byla ohodnocena jako „velmi doporučeníhodná“ v testu UHP pneumatik Tyre Reviews a toto nejnovější ocenění podtrhuje náš závazek poskytovat řidičům vynikající ovladatelnost při silné akceleraci a také vynikající brzdný výkon na mokru“, říká Sanghoon Lee, prezident společnosti Hankook Tire Europe.

Celý test si můžete přečíst zde. Testované pneumatiky byly: Hankook Ventus S1 evo3, Michelin Pilot Sport 4, Vredestein Ultrac, Bridgestone Turanza T005, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, Continental PremiumContact 6, Nokian Powerproof, Pirelli P7 a Avon ZV7.