Magazín

Společnost RONAL GROUP uzavírá partnerství se společností Eccomelt za účelem redukce uhlíkové stopy

RONAL GROUP_Eccomelt

Redukce emisí CO2 je stále důležitější ve všech oblastech života, automobilový průmysl nevyjímaje. Ve smyslu oběhového hospodářství proto výrobce kol RONAL GROUP podepsal Memorandum of Understanding s kanadskou společností Eccomelt, která vyrábí sekundární hliník z použitých disků. Podpisem tohoto dokumentu si RONAL GROUP zajišťuje přednostní dodávky materiálu společností Eccomelt. Ten pochází od konečného spotřebitele a má extrémně nízkou uhlíkovou stopu.

V rámci konceptu udržitelnosti PLANBLUE pracuje společnost RONAL GROUP již dlouho na tom, aby optimalizovala své procesy, ať už se jedná o efektivnější hospodaření s energií při výrobě či o zavedení zelené energie do všech závodů. Největší podíl vzniklého CO2, 74 %, však ve výsledku vychází z obstarávání hliníku. Uhlíková stopa primárního hliníku spotřebovávaného v Evropě činí v průměru 8,6 kg CO2e za kg hliníku1. S materiálem od Eccomelt může výrobce kol snížit tuto stopu o více než 90 %.

Společnost RONAL GROUP bude i v budoucnu vylepšovat podíl těchto udržitelných zdrojů, aby neustále zmírňovala svou ekologickou stopu. „Eccomelt má aktuálně nejlepší uhlíkovou stopu na trhu, a proto se s touto společností snažíme navázat dlouhodobé strategické partnerství v Evropě a Severní Americe,“ vysvětluje rozhodnutí pro tuto spolupráci Oliver Brauner, CEO společnosti RONAL GROUP. „Díky využití tohoto cenného materiálu od konečného spotřebitele můžeme našim zákazníkům nabídnout výrobu disků s redukcí CO2 a zároveň se o velký kus přiblížit našemu cíli vyrábět v roce 2050 všechny disky uhlíkově neutrálně.“

Přečtěte si také:   Svolávací akce na pneumatiky: Continental, Gislaved a Platin

Firma Eccomelt je od roku 2006 činná v oblasti recyklace kovu a zpracování hliníkových disků a produkuje ekologičtější alternativu k hliníkovým ingotům A356.2. Uhlíková stopa eccomelt356.2 od kolébky až po bránu závodu činí v průměru 0,136 tCO2e/t Al; z Toronta (ON/Kanada) je to 0,089, z Manchesteru (GA/USA) pak 0,175 kg CO2e/kg Al.

Materiál od konečného spotřebitele poskytovaný společností Eccomelt má tu stejnou kvalitu jako primární hliník.