RONAL GROUP_Eccomelt

Společnost RONAL GROUP uzavírá partnerství se společností Eccomelt za účelem redukce uhlíkové stopy

Redukce emisí CO2 je stále důležitější ve všech oblastech života, automobilový průmysl nevyjímaje. Ve smyslu oběhového hospodářství proto výrobce kol RONAL GROUP podepsal Memorandum of Understanding s kanadskou společností Eccomelt, která vyrábí sekundární hliník z použitých disků. Podpisem tohoto dokumentu si RONAL GROUP zajišťuje přednostní dodávky materiálu společností Eccomelt. Ten pochází od konečného spotřebitele a má extrémně nízkou uhlíkovou stopu.

V rámci konceptu udržitelnosti PLANBLUE pracuje společnost RONAL GROUP již dlouho na tom, aby optimalizovala své procesy, ať už se jedná o efektivnější hospodaření s energií při výrobě či o zavedení zelené energie do všech závodů. Největší podíl vzniklého CO2, 74 %, však ve výsledku vychází z obstarávání hliníku. Uhlíková stopa primárního hliníku spotřebovávaného v Evropě činí v průměru 8,6 kg CO2e za kg hliníku1. S materiálem od Eccomelt může výrobce kol snížit tuto stopu o více než 90 %.

Společnost RONAL GROUP bude i v budoucnu vylepšovat podíl těchto udržitelných zdrojů, aby neustále zmírňovala svou ekologickou stopu. „Eccomelt má aktuálně nejlepší uhlíkovou stopu na trhu, a proto se s touto společností snažíme navázat dlouhodobé strategické partnerství v Evropě a Severní Americe,“ vysvětluje rozhodnutí pro tuto spolupráci Oliver Brauner, CEO společnosti RONAL GROUP. „Díky využití tohoto cenného materiálu od konečného spotřebitele můžeme našim zákazníkům nabídnout výrobu disků s redukcí CO2 a zároveň se o velký kus přiblížit našemu cíli vyrábět v roce 2050 všechny disky uhlíkově neutrálně.“

Přečtěte si také:   MINI Cooper SE Cabrio dostane kola z lehké slitiny vyrobená ze 100% recyklovaného hliníku

Firma Eccomelt je od roku 2006 činná v oblasti recyklace kovu a zpracování hliníkových disků a produkuje ekologičtější alternativu k hliníkovým ingotům A356.2. Uhlíková stopa eccomelt356.2 od kolébky až po bránu závodu činí v průměru 0,136 tCO2e/t Al; z Toronta (ON/Kanada) je to 0,089, z Manchesteru (GA/USA) pak 0,175 kg CO2e/kg Al.

Materiál od konečného spotřebitele poskytovaný společností Eccomelt má tu stejnou kvalitu jako primární hliník.