Magazín

Společnost Hankook Tire byla na udílení cen IDEA Award 2019 oceněna za inovativní koncepci pneumatik

Hankook_IDEA_2019_Award

Výrobce pneumatik Hankook byl vybrán mezi finalisty v kategorii automotive a dopravy na prestižním předávání cen International Design Excellence Awards (IDEA) 2019, které se konalo 21. srpna v Chicagu, USA. Společnost Hankook byla vyznamenána za svou koncepci pneumatik Hexonic a HLS-23.

Hexonic je pneumatika pro zcela autonomní vozidla pro sdílení automobilů a zaručuje nejlepší jízdní komfort. Zabudované skenery analyzují silnici v reálném čase a používají přitom samostatné senzory na profilu pneumatiky. Zjišťují se podmínky jako je přilnavost, teplota a povrch silnice a vzorky pneumatik se těmto podmínkám příslušně přizpůsobí. Pneumatiky HLS-23 byly vyvinuty pro automatizované logistické systémy a používají senzory pro vzájemné monitorování jejich pozice mezi vozidly a udržují zde konstantní vzdálenost. Kromě toho pneumatika zajišťuje spolehlivý jízdní výkon a přispívá tak k bezproblémovým automatickým dodávkám zboží.

Han-Jun Kim, generální ředitel společnosti Hankook Tire Europe uvádí: “Jsme velmi potěšeni, že jsme dostali ocenění IDEA, jedno z nejprestižnějších ocenění v oblasti designu na světě. Ocenění z IDEA 2019 umožňuje společnosti Hankook ukázat světu svou vedoucí pozici v inovativním designu. Budeme nadále pokračovat v našem úsilí o zlepšování naší špičkové technologie a konkurenceschopnosti přední světové společnosti.“

Hankook Tire pořádá „Design Insight Forum“ inovativní představení technologie budoucnosti

V únoru se společnost Hankook poprvé dostala do kategorie odborné koncepce a produktu na ‚iF Design Awards 2019‘. Mezi tři vítězné pneumatiky patřila Hexonic a HLS-23 a Kinergy 4S 2, celosezónní pneumatiky Hankook pro cestovní vozy. Dvě koncepční pneumatiky, Hexonic a HLS-23 byly navrženy ve spolupráci se studenty z londýnské univerzity London Royal College of Art (RCA) v rámci projektu výzkumu a vývoje „Inovace designu“ a již se předvedly na několika mezinárodních obchodních veletrzích. V březnu navíc společnost získala vítězné ocenění v kategorii produktového designu na Red Dot Awards 2019 za svou vlajkovou loď, vysoce výkonnou pneumatiku Ventus S1 evo 3.

Přečtěte si také:   Hankook rozšiřuje svůj evropský závod o výrobní linku na pneumatiky pro nákladní vozidla a autobusy

Výroční předávání cen IDEA Awards organizuje společnost Industrial Designers Society of America (IDSA) a patří mezi jedno ze tří nejprestižnějších mezinárodních předávání cen v oblasti designu spolu s Red Dot Design Award a iF Design Award. Nejlepší designové projekty se vybírají každý rok a hodnotí se zde různá kritéria včetně inovace designu, uživatelské zkušeností a přínosů pro společnost.