Magazín

Společnost Hankook & Company založila investiční fond pro zajištění nového zdroje růstu

20210503_Hankook_Tire_announces_2021_Q1_financial_results

Společnost Hankook & Company založila fond s cílem zajištění nového motoru růstu do budoucna. První investicí je Mobiltech, startup zaměřený na informace a služby založený na umělé inteligenci (AI).

Společnost Hankook & Company, která v dubnu zahájila činnost jako provozní holding, oznámila spuštění portfolia „S.T.R.E.A.M.“, které je novým dlouhodobým obchodním portfoliem založeným v rámci 80. výročí společnosti Hankook. Každé písmeno z názvu „S.T.R.E.A.M.“ má nějaký význam a udává základní cíle, kam chce Hankook do budoucna směřovat. Písmeno „S“ značí Smart Energy, chytrou energii – která vzniká díky využití obnovitelné energie a výrobě ekologických autobaterií, „T“ představuje „tire“, neboli pneumatiku, klíčové podnikání firmy. „R“ označuje Rising Tech (Rozšiřující se technologii), která má být přizpůsobena pro diverzifikaci obchodního portfolia. Abychom zkratku dokončili: „E“ představuje elektrifikaci a „A“ – automatizaci a efektivitu pomocí pokročilých technologií jako je robotika. „M“ zastupuje mobilitu celého odvětví.

Společnost Hankook & Company se snaží zvyšovat objem inovací prostřednictvím podpory startupů, rizikového kapitálu a spolupráce s investory rizikového kapitálu (VC) s cílem objevit budoucí motory růstu v segmentu S.T.R.E.A.M. V důsledku toho společnost založila společně s We Ventures, korejským VC, který za poslední dva roky od svého založení dosáhl velmi rychlého růstu, fond „S.T.R.E.A.M“. Cílem fondu je preventivně rozpoznat začínající startupy v oborech S.T.R.E.A.M a napomáhat růstu těchto společností. Kromě toho se podílel i Fund of Funds provozovaný společností Korea Venture Investment Corp. s mnoha dalšími finančními institucemi. Společnost Hankook & Company navíc souhlasila s tím, že bude plnit závazky společenské odpovědnosti sdílením infrastruktury a osvědčených postupů své hlavní přidružené společnosti, Hankook Tire, s přidruženými startupy S.T.R.E.A.M.

Přečtěte si také:   Bridgestone oznamuje investici ve výši až 207 milionů eur do výrobního závodu Burgos

První investicí je Mobiltech, startup zaměřený na informace a služby založený na umělé inteligenci (AI). Společnost Mobiltech byla založena roku 2017 a nabízí velmi přesná 3D mapová řešení. Vyvinula 3D hardware a software související s prostorovými informacemi pomocí své původní technologie a poskytuje trojrozměrné přesné mapy mnoha zákazníkům, jako je například Phantom AI.

Hankook & Company očekává, že globální trh s vysoce přesnými 3D daty bude rychle růst z důvodu komercializaci služeb autonomní mobility. Hankook & Company také zvažuje možné možnosti spolupráce mezi

Hankook a Mobiltech, s nadějí na využití rozsáhlé obchodní domény a s možností rozvoje podnikání společnosti Mobiltech.