Magazín

Společnost Continental Barum vyrobila 400miliontou osobní pneumatiku

Continental_400000000_osobni_pneumatika (2)

Otrokovická společnost Continental Barum je největším výrobcem osobních, nákladních, autobusových a industriálních plášťů koncernu Continental. Spojení českého tradičního výrobce s koncernem Continental se odehrálo dne 1. března 1993.

Na konci ledna 2014 oslavili všichni zaměstnanci společnosti Continental Barum významný milník novodobé historie firmy: vyrobení 300 000 000 osobních pneumatik. Od té doby uplynuly čtyři roky a deset měsíců a na kontě přibylo dalších sto milionů vyrobených osobních plášťů. Ve čtvrtek 29. listopadu byla pneumatika vylisována ve výrobní hale High-Tech 2. Na dokončovacím pracovišti osobně jubilejní plášť zhlédl a zkontroloval Bernhard Trilken, šéf Manufacturing & Logistics Tires koncernu Continental, spolu s kolegy z tohoto provozu a z vedení otrokovické společnosti.

Jednatel společnosti Libor Láznička při této příležitosti řekl: „400 000 000 představuje ohromný počet výrobků. Za to děkuji všem našim zaměstnancům, nejen z výrobních provozů, ale také z dalších odborných útvarů. Bez jejich práce bychom nemohli toto množství vyrobit.“ Michal Drábek, ředitel Výroby PLT, k tomu dodal: „Pro mě je to neuvěřitelné číslo a jsem rád, že jsem byl celou dobu při tom.“

Již od soboty 24. listopadu probíhala on-line projekce odpočítávání pneumatik, které zbývaly do vyrobení 400miliontého kusu. Každou minutu se v otrokovické pneumatikárně vyrobí 42 kusů pneumatik ze segmentu osobních pneumatik. Na čísle 400 000 000 se projekce zastavila ve čtvrtek 29. listopadu v odpoledních hodinách.

Slavnostní den si mohli vychutnat i zaměstnanci z výrobních provozů, kteří se na výrobě tohoto úctyhodného množství pneumatik podíleli. Ve třech občerstvovacích stáncích byly pro zaměstnance v průběhu všech čtyř směn servírovány čokoládové donuty (tvarem připomínající pneumatiku) a káva.

Při stávajících výrobních plánech, které činí cca 20 milionů osobních plášťů ročně, můžeme očekávat, že další významný milník, 500 000 000. pneumatika, bude vyrobena koncem roku 2023.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres se připojuje k projektu Polestar 0, jehož cílem je vytvořit první klimaticky neutrální automobil

 

Continental_400000000_osobni_pneumatika (1)