Magazín

Soo-Il Lee je novým výkonným ředitelem společnosti Hankook Tire

Soo-Il Lee, Hankook

Společnost Hankook Tire jmenovala ve čtvrtek 14. prosince 2017 nového výkonného ředitele (CEO). Soo-Il Lee (55) byl jmenován presidentem a výkonným ředitelem společnosti Hankook Tire. Jmenování nabude své účinnosti k 1. lednu 2018.

V rámci řízení společnosti Hankook Tire pan Lee uplatní své zkušenosti, nabyté na různých výkonných pozicích koncernové skupiny v různých zemích světa. Od roku 2001 do 2003 působil na pozici výkonného ředitele ve Francii. V roce 2006 převzal pozici ředitele divize globálního marketingu. Významný přínos pro získání svých zkušení v rámci koncernové skupiny pan Lee čerpal mimo jiné ze svého působení na pozici ředitele provozu (COO) společnosti Hankook Tire America (od 2009 do 2012) a v Číně (od 2013 do 2016), jakož i na pozici globálního výkonného ředitele pro marketing a koncernový management v hlavním sídle společnosti (od roku 2017). Pan Lee je pro Hankook Tire nadále významným zdrojem odborných zkušeností, na kterých spočívá aplikovaný systém profesionálního managementu, který byl uveden v činnost v roce 1988 se zaměřením na růst společnosti za účelem dosažení cíle stát se jedním z největších výrobců pneumatik na světě.

Jmenování dosavadního presidenta společnosti na novou pozici doprovázela další vnitropodniková restrukturalizace v rámci pohotovějšího plnění nových požadavků globálních trhů a potřeb koncových zákazníků. Seung-Hwa Suh (69), výkonný ředitel (CEO) a místopředseda představenstva, který na této pozici působil od roku 2007 a zasloužil se o významný růst společnosti v období posledních deseti let, odchází do důchodu a pro management společnosti Hankook Tire bude nadále působit na pozici poradce.

Soo-Il Lee, narozen 1962, profil

  • 1987 zaměstnán v Hankook Tire
  • 2001 výkonný ředitel společnosti Hankook France
  • 2006 vice president a ředitel divize marketingu
  • 2009 senior vice president a ředitel provozu (COO) v hlavních sídlech společnosti na americkém kontinentu
  • 2013 senior vice president a ředitel provozu (COO) v hlavních sídlech společnosti v Číně
  • 2016 výkonný vice president a ředitel provozu (COO) v hlavních sídlech společnosti v Číně
  • 2017 výkonný vice president a ředitel marketingu / ředitel koncernového managementu