News

Sněžení se blíží, Hankook představuje zimní pneumatiky i pro tahače a návěsy

Hankook SmartControl TW01

Výrobce prémiových pneumatik poskytuje optimální vybavení v podobě zimních pneumatik na nastávající zimní období. Pneumatiky na vodicí a záběrovou nápravu, jakož i nápravy návěsů produktové série SmartControl od výrobce Hankook jsou spolehlivým kompletním řešením pro nejlepší výkony na sněhu a ledu v zimním období.

Pneumatika SmartControl AW02 je speciálním produktem výrobce Hankook pro nákladní vozidla, určené nejen na vodicí nápravu, ale i na ostatní nápravy. Pneumatika s dezénem vhodným na všechny nápravy, dělá dobrý dojem, stejně jako ostatní produkty série SmartControl, nejen symbolem M+S, nýbrž také alpským symbolem. Označení dokládá, že pneumatika je naprosto vhodná do provozu v zimním období.

Provedení dezénu pneumatiky SmartControl DW07 je zcela zaměřeno na nejlepší výkon na sněhu a bezpečnost jízdy v zimním období. Speciální záběrová pneumatika Hankook je vybavena obzvlášť širokým běhounem, zvětšujícím kontaktní plochu pneumatiky s vozovkou, díky které dochází k zlepšení přilnavosti a chování za jízdy. Dezén s pěti obvodovými drážkami je dalším plusem ohledně odolnosti vůči vzniku aquaplaningu.

Návěsová pneumatika SmartControl TW01 se díky dezénu s pěti žebry vyznačuje mimořádným brzdným výkonem jak na mokré, tak i zasněžené a zledovatělé vozovce. To zaručují tři středová žebra s 3D multi lamelami. Díky 3D lamelám dosahují bloky také vysokého stupně stability, což se projevuje souměrnějším opotřebením dezénu a současně delší životností s vyšší mírou úspory paliva.

„Především v zimním období je nutné vozové parky s nákladními vozidly vybavit pro nejnáročnější povětrnostní podmínky. Tím lze zabránit drahým prostojům a dovézt náklad bezpečně do cíle. Hankook nabízí za tímto účelem nejlepší a nejefektivnější vybavení v podobě svého kompletního řešení do zimního období SmartControl, které umožňuje dosahovat optimální trakce na sněhu, vysokého stupně bezpečnosti jízdy i vysokého brzdného výkonu,“ vysvětluje Aleš Nováček, manažer prodeje nákladních pneumatik českém a slovenském trhu.