Magazín

SEAT zvolil pneumatiky Bridgestone pro svůj nový koncept elektromobilu Minimó

SEAT Minimo

Bridgestone byl značkou SEAT vybrán jako dodavatel pneumatik pro její nový koncept elektromobilu Minimó. SEAT Minimó, představený na autosalonu v Ženevě, používá speciální pneumatiky s renomovanou technologií Bridgestone ologic. Bridgestone vyvinul tyto pneumatiky pro SEAT v rekordním čase ve svém výzkumném a vývojovém centru v Římě. V jejich konstrukci přitom zohledňuje požadavky na mikromobilitu a vozidla CASE (Connected Autonomous Share Electric), která jsou síťově propojená, autonomní, sdílená a elektrická.

SEAT Minimó je malý dvoumístný elektromobil, vybavený technologií 5G. Koncepční vůz disponuje inovativním systémem výměnných akumulátorů. Díky němu lze vybité akumulátory vyměnit během sekund za nově nabité. Na jedno nabití akumulátorů lze ujet více než 100 kilometrů. Minimó se dokáže přizpůsobovat různým platformám pro mobilitu, které budou utvářet budoucnost cestování automobilem ve městech. Tento koncepční vůz je řešením mnoha výzev městské mobility, mezi něž patří například neustále přísnější emisní legislativa, omezování vjezdu do některých městských částí a častý výskyt dopravních zácp.

Bridgestone, lídr v oblasti řešení pro mobilitu

Bridgestone činí touto vzrušující spoluprací, která přináší odpovědi na nejtíživější problémy mobility, další kroky vpřed na své cestě od výrobce prémiových pneumatik k vyhledávanému lídru v oblasti řešení pro mobilitu.

Mark Tejedor, viceprezident společnosti Bridgestone EMEA, odpovědný za prvovýbavu, k tomu vysvětluje: „Nové sociální, ekonomické a technologické megatrendy urychlují změny v našem odvětví a budoucnost automobilu je síťově propojená, autonomní, sdílená a elektrická. Ve společnosti Bridgestone pracujeme na tom, aby se koncept CASE stal realitou ve městech i na silnicích, a spolupracujeme na modelech, jako je Minimó, právě představené značkou SEAT. V našem týmu máme skvělé chemiky a inženýry a v uplynulém roce jsme investovali téměř 800 milionů eur do výzkumu a vývoje. Digitální revoluce inspiruje vznik nových forem mobility a my chceme využívat naše odborné znalosti ve prospěch našich zákazníků, abychom jim poskytovali opravdovou konkurenční výhodu.“

SEAT-Minimo-A-vision-of-the-future-of-urban-mobility_04

Silný vztah

Bridgestone je největším dodavatelem pneumatik pro automobily SEAT. Pneumatiky Bridgestone se dodávají pro prvovýbavu mnoha modelů španělské značky. Tento vztah nyní ještě více upevnila spolupráce na modelu Minimó.

Přečtěte si také:   Hankook vybavuje plně elektrický Hyundai IONIQ 6 pneumatikami Ventus S1 evo 3 ev

„SEAT hledal spolehlivého, flexibilního a inovativního partnera,“ říká Tejedor. „Bridgestone byl vybrán jako exkluzivní partner pro pneumatiky a naše výzkumné a vývojové centrum v Římě připravilo v rekordním čase koncepční pneumatiku, která splnila náročné požadavky designérů značky SEAT.“

Na počest Barcelony

Prototyp vozu Minimó, představený poprvé na veletrhu Mobile World Congress (MWC) jako vize budoucnosti mobility, vznikl také na počest Barcelony, místa konání MWC. Pneumatiky Bridgestone, jimiž je prototyp vybaven, mají na své bočnici mapu barcelonské čtvrtě Eixample. Toto gesto odráží silné spojení značky SEAT a Barcelony v oblasti mobility, ale i schopnost společnosti Bridgestone vyrábět pneumatiky střižené na míru požadavkům zákazníků.

SEAT-Minimo-A-vision-of-the-future-of-urban-mobility_07_small